Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1! Μπορούσαμε καλύτερα, αλλά…

Χάσαμε σήμερα στον Βόλο από την τοπική ομάδα παρότι προηγηθήκαμε στο ημίχρονο με 0-1 χάρις σε ένα πολύ όμορφο γκολ του Παμλίδη στο 3΄ λεπτό. Ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσε κάλλιστα να σκοράρει αλλά έχασε κλασσικότατες ευκαιρίες, σε αντίθεση με την ομάδα του Βόλου που ήταν πιο εύστοχη και πέτυχε τα δύο γκολ …

Διαβάστε Περισσότερα

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 4-0 (1974-75)

ΒΟΛΟΣ – (Ιδ. ανταπόκρισις). Πλήρη γελοιοπήσιν υπέστη χθες ο δημοφιλής ΠΑΣ Γιάννινα εις τον Βόλον. Αφού απέδωσε ποδόσφαιρον το οποίο δύσκολα μα πολύ δύσκολα αντικρίζει κανείς ακόμη και εις συνοικιακά συγκροτήματα συνετρίβει από τον Ολυμπιακόν Βόλου με 4-0 (2-0).

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 1-1… διαφήμιση του ποδοσφαίρου

Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην ομάδα του Ολυμπιακού, σήμερα στους Ζωσιμάδες. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 5΄ με τον Παμλίδη, ισοφαρίστηκε στο 51΄, χτύπησε στα ίσια τον αγώνα, στο 71΄ είχε δοκάρι με τον Κρίζμαν, η μπάλα μπορεί και να πέρασε οριακά την γραμμή. Ο προπονητής της ομάδας μας επέλεξε τους παρακάτω 11 παίκτες …