Πατήστε Enter για να δείτε τα αποτελέσματα ή Esc για ακύρωση

Βέροια-ΠΑΣ 3-0.

beroiaPAS1

Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ έχασε στην Βέροια με 3-0, έπειτα από ένα αγώνα που πρέπει όλοι μας όσο γίνεται πιο γρήγορα να τον διαγράψουμε από την μνήμη μας. Προφανώς η ομάδα μας θα πρέπει να βρει όσο γίνεται πιο γρήγορα τους αγωνιστικούς προσανατολισμούς της στις 3 τελευταίες αγωνιστικές.

Η σημερινή ήττα, δεν ήταν ότι το καλύτερο θα μπορούσε να συμβεί, ειδικά επειδή συνδιάστηκε με μια κακή συνολική εμφάνιση των παικτών μας. Χάσαμε από μια ομάδα, η οποία κατά το πρόσφατο παρελθόν ήταν από τις βρώμικα ανταγωνιστικές για την ομάδα μας, σε ένα γήπεδο που το έχουν πληρώσει στην κυριολεξία οπαδοί μας με δικαστικές εμπλοκές…. Το ίδιο ακριβά χρηματικά το έχει πληρώσει και η ομάδα μας επί Χριστοβασίλη, (100.000€ χρηματικό πρόστιμο)….

baroiapas copy

Στην ομάδα του μπακαλόγατου, (με αυτήν την ονομασία την έχουμε αποθηκευμένη εμείς στην μνήμη μας), δώσαμε σήμερα την αυκαιρία να ελπίζει, αντί να της δώσουμε την ταφόπλακα, όπως θα έπρεπε…..

Το ρεπορτάζ του αγώνα από το site superfm του κ. Γιαννάκη:

Πετράκης

Δεν ήρθαμε σήμερα στη Βέροια, μείναμε στα Γιάννενα και δικαιολογημένα προέκυψε αυτό το αποτέλεσμα. Δεν είναι αυτή η ομάδα μας, πήραμε όμως αυτό που δικαιούμασταν σήμερα.

Ντόστανιτς

Ήταν από τα πιο σημαντικά ματς για μας, υπήρχε το ίδιο άγχος και πίεση μ’ ένα δύσκολο αντίπαλο. Συνεχίζουμε.

Ήταν συγκεντρωμένοι οι παίκτες στο στόχο, παρά τα όσα ακούστηκαν για την άδεια και το είδατε όλοι. Συνεχίζουμε.

Λήξη αγώνα. Διασυρμός του ΠΑΣ με ήττα και σκορ 3-0!
94′ Δεύτερη κίτρινη στον Μπαλάφα που την επεδίωξε. Με 10 η Βέροια.

93′ Σε αντεπίθεση ο Τομάς σούταρε πάνω στον Μιχαήλ, η μπάλα στον Σούλε που έκανε χαμηλό σουτ στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη και 3-0!

93′ ΓΚΟΛ! Σούλε 3-0!!!

Τουλάχιστον οι μικροί της Κ-20 σήμερα μας έκαναν περήφανους με την πρόκριση στη 2η αγωνιστική του κυπέλλου ερασιτεχνών.
4 λεπτά μαρτυρίου ακόμα όσα και οι καθυστερήσεις.
87′ Φάση διαρκείας στα καρέ της Βέροιας, ο Κόντε προσπάθησε στη μικρή περιοχή να ντριμπλάρει τον Σισοκό, αλλά δεν κατάφερε να περάσει και να πλασάρει τον Λόπεθ.

Στο 86 είμαστε. Ο διασυρμός είναι αναπόφευκτος σήμερα.

79′ ΑΛΛΑΓΗ. Τρίτη και για τη Βέροια. Στη θέση του Καλί ο Γκάελ.

Οι τελικές του ματς ως τώρα είναι 12(7)-6(1), δείγμα της πλήρους ανυπαρξίας του ΠΑΣ στην επίθεση, αν και έχει κατοχή μπάλας πάνω από 60%.
78′ Σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά του Κόντε η μπάλα λίγο άουτ.

77′ ΑΛΛΑΓΗ. Τρίτη για τον ΠΑΣ, ο Μπουκουβάλας στη θέση του Κοροβέση.

Κάθε φορά μας εκπλήσσει όλο και χειρότερα ο ΠΑΣ. Εκεί που πιστεύεις ότι δεν μπορεί να παίξει χειρότερα, ματς σαν και το σημερινό δείχνουν ότι η ομάδα έχει καταρρεύσει αγωνιστικά και ψυχολογικά.

75′ Στην εκτέλεση φάουλ από τον Κάλβο, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι!

74′ Σε αντεπίθεση, σουτ του Σαρπόνγκ, απέκρουσε ο Πασχαλάκης, στη συνέχεια κέρδισε φάουλ η Βέροια στο ημικύκλιο της περιοχής.

72′ ΑΛΛΑΓΗ. Στη θέση του Καπετάνου ο Μιλιανιτς.

72′ Πολύ κακό σουτ του Ακόστα, άουτ.

Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

67′ Ο Κοζορώνης υπό την πίεση του Καπετάνου προσπάθησε να γυρίσει με το κεφάλι στον Πασχαλάκη. Υπήρξε υπόδειξη φάουλ, ευτυχώς γιατί ο Πασχαλάκης δίστασε να βγει και ο Καπετάνος ήταν μόνος του σε τετ-α-τετ.

Στο 38%-62% η κατοχή μπάλας.

65′ Φάουλ σε καλή θέση αριστερά για τον ΠΑΣ, ο Κόντε εκτέλεσε, η μπάλα πάνω από το τείχος, αλλά και τα δοκάρια.
64′ ΑΛΛΑΓΗ. Δεύτερη για τον ΠΑΣ, στη θέση του Λίλα ο Ναδάλες.

63′ Κίτρινη στον Μπαλάφα για σκληρό φάουλ στον Κούτρη.

61′ Γυριστό σουτ του Καπετάνου, στα χέρια του Πασχαλάκη η μπάλα.

18:27

Ο Κοζορώνης θα ξαναγίνει στόπερ δίπλα στον Μιχαήλ.

57′ ΑΛΛΑΓΗ. Πρώτη για τον ΠΑΣ Γιάννινα, στη θέση του Μαυροπάνου, ο Βιδάλ.

Σε λίγο στο ματς ο Βιδάλ.

Στο 55′ ίδια η εικόνα. Ο ΠΑΣ έχει κατοχή μπάλας, αλλά δεν δημιουργεί τον παραμικρό κίνδυνο.

Στο μισό γήπεδο έχει οπισθοχωρήσει η Βέροια, που κλείνει τους χώρους για να κρατήσει το 2-0.

46′ ΑΛΛΑΓΗ. Ο Σούλε στη θέση του Στόιτσεφ.
Ξεκίνησε το β’ μέρος.
45 λεπτά να σώσει κάτι ο ΠΑΣ Γιάννινα, που βρίσκεται πίσω στο σκορ με τα γκολ του Καπετάνου στο 20′ και του Σαρπόνγκ στο 36′.
Βγήκαν για το β’ ημίχρονο οι δύο ομάδες.

Στα άλλα τρία ματς στο ημίχρονο

ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης 1-3

Ηρακλής-Λεβαδειακός 0-0

Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 0-2

Λήξη ημιχρόνου. 2-0 προηγείται η Βέροια. Ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι πολύ κακός, δεν έχει καταφέρει να κάνει φάση, εκτός από το τετ-α-τετ του Κόντε.
Η Κ-20 την επόμενη Τετάρτη 12/4 θα υποδεχτεί την Καστοριά, η οποία νίκησε τον Θύαμι Καστρίου επίσης με 2-1.

Η Κ-20 του ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 2-1 τον Πυρσό Γρεβενών και συνεχίζει στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών. Αργότερα θα υπάρξει αναλυτικό ρεπορτάζ.

41′ Ο Σαρπόνγκ εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο Πασχαλάκης δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ.

Ο ΠΑΣ μετά το γκολ θυμίζει χωριό
40′ Κίτρινη στον Λίλα που ανέτρεψε τον Σαρπόνγκ για να μη μπει στην περιοχή. Είναι η 7η για τον Λίλα, που θα χάσει κι αυτός 2 από τα επόμενα παιχνίδια.
Εκτελέστηκε πάνω στο τείχος.

Και φάουλ κερδίζει η Βέροια στο ημικύκλιο της περιοχής.

36′ Ο Σαρπόνγκ έκανε κούρσα από δεξιά, ο Μιχαήλ δεν μπόρεσε να τον πιάσει στο σπριντ, ο Λίλα έκανε προσπάθεια να πέσει στα πόδια του τη στιγμή του πλασέ, αλλά κανένς δεν απέτρεψε το γκολ. Διασύρεται με τέτοια γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα.

36′ ΓΚΟΛ! Σαρπόνγκ και 2-0!
Από μία μεγάλη φάση οι δύο ομάδες. Η Βέροια τη δικιά της την έκανε γκολ. Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι είναι καλύτεροι, αφού τουλάχιστον δοκιμάζουν σουτ, ενώ ο ΠΑΣ πλην της φάσης του Κόντε, δεν έχουν απειλήσει καθόλου την τελευταία ομάδα του πρωταθλήματος!

ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης 0-3!

33′ Σε μια διεκδίκησης της μπάλας με τον Καπετάνο, ο Μαυροπάνος έσκισε το χείλος του, αλλά σηκώθηκε και συνεχίζει.

31′ Ο Μπαλάφας δοκίμασε ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή, έπεσε στην αριστερή του γωνία ο Πασχαλάκης και μπλόκαρε.

17:43

Η πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ στο παιχνίδι

27′ Ο Κόντε σε τετ-α-τετ από πλάγια θέση μετά από κάθετη του Γιάκου, ο Λόπεθ έσωσε στην κλειστή του γωνία, σε κόρνερ.
26′ Σουτ του Στόιτσεφ, η μπάλα πέρασε άουτ από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

Ο Πετράκης γυρίζει τετράδα στην άμυνα, περνώντας στα χαφ τον Κοζορώνη

25′ Σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά του Κόντε, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

Με τον Ναπολέοντα Ψαρρά ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών 2-1 στο 79′!

Στο ματς κυπέλλου ερασιτεχνών ο ΠΑΣ έχει κερδίσει πέναλτι
23′ Ο Πασχαλάκης βγήκε στα πόδια του Καπετάνου και πρόλαβε πριν υπάρξει κι άλλος κίνδυνος στην άμυνα.
Πρώτη σοβαρή ενέργεια της Βέροιας στο παιχνίδι και γκολ.

20′ Ο Στόιτσεφ πέρασε μπαλιά για τον Καπετάνο στην περιοχή, ο Μαυροπανος εκτός ισορροπίας δεν μπόρεσε να κόψει την μπάλα, ο Καπετάνος πλάσαρε τον Πασχαλάκη που έδιωξε την πρώτη φορά, τη δεύτερη πλάσαρε σωστά, ο Μιχαήλ δεν πρόλαβε να σώσει πάνω στη γραμμή.

20′ ΓΚΟΛ, Καπετάνος 1-0!

Έχει πάρει την κατοχή μπάλας ο ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά γίνονται πολλές βαθιές μπαλιές που κόβονται εύκολα από την άμυνα.

Η Βέροια αφήνει τον ΠΑΣ να ανέβει ως το κέντρο του γηπέδου και αρχίζει από εκεί και πάνω την πίεσή της.
Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στο ματς. Παιχνίδι κέντρου από τις δύο ομάδες.
Στο 3-5-2 του Πετράκη, δεύτερος επιθετικός έχει γίνει ο Κοροβέσης!
4′ Προσπάθεια αντεπίθεσης της Βέροιας, ο Σαρπόνγκ προχώρησε αρκετά μέτρα και από το ημικύκλιο της περιοχής έκανε ένα συρτό σουτ, αλλά ήταν αρκετά άστοχο.

Πρώτη φορά σήμερα ξεκινάει και ο Κοροβέσης ως βασικός.

1′ Πρώτη επίσκεψη του ΠΑΣ προς τα αντίπαλα καρέ, κακό σουτ του Ακόστα εκτός περιοχής και η μπάλα άουτ.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα στη σέντρα και το ματς ξεκίνησε.

Την κίτρινη εμφάνιση φοράει σήμερα ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Κάνουν την επίσημη είσοδό τους οι δύο ομάδες.

17:11

Να σημειώσουμε ότι ο Μαυροπάνος κάνει ντεμπούτο στη Super League. Έχει 2 συμμετοχές και στο κύπελλο με Καλλονή και Αγροτικό Αστέρα.

Ηλιοφάνεια με λίγη συννεφιά στην Βέροια και θερμοκρασία 18 βαθμούς Κελσίου.

Σε πρωινή ανακοίνωση του Αλέξη Κούγια απάντησε η Super League. Στην ανακοίνωση αναφερόταν σε προκαταρκτική εξέταση του ποδοσφαιρικού εισαγγελέα μεταξύ άλλων και για το Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα. Δείτε την ανακοίνωση ΕΔΩ

Οι συνθέσεις των ομάδων

Βέροια: Λόπεζ, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Σισοκό, Τομάς, Καλί, Ασίγκμπα, Στόιτσεφ, Κάλβο, Καπετάνος, Σαρπόνγκ.

Στον πάγκο είναι οι: Καντιμοίρης, Αντονιάν, Σούλε, Μίλιεβιτς, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Τζιώρας.

ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης, Καρανίκας, Κούτρης, Κόντε, Κοζορώνης, Γιάκος, Κοροβέσης, Μιχαήλ, Λίλα, Μαυροπάνος, Ακόστα.

Στον πάγκο είναι οι: Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Ναδάλες, Βιδάλ, Νικολιάς και Γαρουφαλιάς

Ξάνθη-Παναιτωλικός 3-0 σε παιχνίδι που μόλις τελείωσε για την 27η αγωνιστική.

Στην εκπνοή ακριβώς του ημιχρόνου η Κ-20 του ΠΑΣ ισοφαρίστηκε με αυτογκόλ του Ζήκου. ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών 1-1 στο ημίχρονο.
Στην ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα ο Μαυροπάνος, αντί του Μπέριου. Μέσα και ο Λίλα.

Μάλλον στην Βέροια δεν έφτασαν τα μαντάτα ότι φέτος δεν υπάρχει περίπτωση να γίνουν χάρες, όπως τα προηγούμενα χρόνια, μετά την τιμωρία της ΕΠΟ και τις αλλαγές στις “αμαρτωλές” επιτροπές.
Η Βέροια διαψεύδει τα σημερινά δημοσιεύματα ότι δεν έχει καταθέσει φάκελο. Υπάρχει μάλιστα ο ισχυρισμός ότι ακόμα κι αν δεν τα καταφέρει σε πρώτο βαθμό, θα τα καταφέρει σε δεύτερο.

Αυτήν την ώρα είναι σε εξέλιξη το παιχνίδι κυπέλλου ερασιτεχνών ΠΑΣ Γιάννινα-Πυρσός Γρεβενών. Ο ΠΑΣ Γιάννινα στο 36ο λεπτό πήρε προβάδισμα με γκολ του Λευτέρη Παπαδόπουλου 1-0. Το παιχνίδι είναι νοκ-άουτ και έχει ξεκινήσει στις 16:00.

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. Στις 17:15 Βέροια και ΠΑΣ Γιάννινα δίνουν το παιχνίδι της 27ης αγωνιστικής και το super-fm.gr θα σας ενημερώνει σε real -time για την εξέλιξή του.