IPB

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Σύνδεση | Εγγραφή )

2 Σελίδες V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Παρασκευή 25/11/2011
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:02 AM
Post #1

Forum Maniac

Group: Members
Member No.: 1,288

sportaction.gr
Πέμπτη, 24 Νοεμβρίου 2011 12:00
«Τίτλοι τέλους» για Ντεμόλ στον ΠΑΣ Γιάννινα

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΣ Γιάννινα αποτελεί και επίσημα από το πρωί της Πέμπτης (24/11) ο Στεφαν Ντεμόλ. O Βέλγος προπονητής είχε επικοινωνία με τον πρόεδρο της ομάδας, Γιώργο Χριστοβασίλη, στην οποία του ανακοινώθηκε η απόφαση της λύσης της συνεργασίας. Λίγες ώρες αργότερα και συγκεκριμένα το πρωί της Πέμπτης (24/11) είχαμε και την επίσημη ανακοίνωση του «διαζυγίου». Αναλυτικά, η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, αναφέρει:

«Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ. Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας».

Επιμέλεια: Sportaction Team

Πέμπτη, 24 Νοεμβρίου 2011 17:51
Προπόνηση με υπηρεσιακό προπονητή

Η επόμενη μέρα στον ΠΑΣ Γιάννινα δεν μπορεί παρά να είναι περίεργη, ωστόσο παρά την αποχώρηση του Στεφάν Ντεμόλ ο σύλλογος οφείλει να συγκεντρωθεί στο παιχνίδι του Σαββάτου (26/11) με τον Εργοτέλη στην Κρήτη.

Με τις οδηγίες του Γιάννη Χριστόπουλου έγινε η προπόνηση της Πέμπτης (24/11) στον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο υπηρεσιακός τεχνικός των Ηπειρωτών δεν μπορεί να υπολογίζει τους τραυματίες Ζαϊρί και Τζάνη για το ματς της Κρήτης.
Η προπόνηση της Παρασκευής (25/11) θα γίνει το πρωί και το απόγευμα η αποστολή της ομάδας θα ταξιδέψει αεροπορικώς για την Κρήτη.

Πέμπτη, 24 Νοεμβρίου 2011 18:49
Ανοιχτό του Λεάλ

Στην τελευταία προπόνηση του Εργοτέλη, αυτή που θα διεξαχθεί το πρωί της Παρασκευής, θα φανεί αν τελικά ο Σέρχιο Λεάλ θα αγωνιστεί στο ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Ουρουγουανός ταλαιπωρείται εδώ και μέρες από ένα τράβηγμα στους προσαγωγούς. Το γεγονός ότι και πέρσι είχε πάθει θλάση (είχε μείνει μάλιστα εκτός μάχης για 40 μέρες) αποτρέπει τους ανθρώπους του Εργοτέλη και κυρίως τον Νίκο Καραγεωργίου να τον... ζορίσουν, καθώς εκφράζονται φόβοι υποτροπής. Ο Λεάλ αισθανόταν καλύτερα την Πέμπτη και την Παρασκευή θα δοκιμάσει να γυμναστεί κανονικά. Αν τα καταφέρει, θα βρίσκεται στην αποστολή των Κρητικών για το σαββατιάτικο ματς με τον Εργοτέλη και το αν θα αγωνιστεί, θα εξαρτηθεί από το πώς θα αισθάνεται το Σάββατο.

Το ευχάριστο για τον Καραγεωργίου είναι ότι πλην του τιμωρημένου Τζούνιορ (αποβλήθηκε στο παιχνίδι με την Κέρκυρα) και του γνωστού τραυματία Ρομάνο, όλοι οι υπόλοιποι παίκτες βρίσκονται στη διάθεσή του.

--------------------
ΚΟΚΚΙΝΑ - ΠΡΑΣΙΝΑ - ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ....ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ, ΝΑ ΠΑΤΕ Σ`ΑΛΛΑ ΓΗΠΕΔΑ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΛΕ

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΤΙΝΟΥΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:03 AM
Post #2

Forum Maniac

sentragoal.gr
Κηπουρός για νίκη στο ντεμπούτο Χριστόπουλου!
Online 17:37 24/11

Θετικό αποτέλεσμα ψυχολογίας και αναρρίχησης, βέβαια, στο βαθμολογικό πίνακα ζήτησε μέσω δηλώσεων του στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΣ Γιάννενα, ο Φώτης Κηπουρός.

«Είναι ένα πολύ σημαντικό και δύσκολο παιχνίδι για εμάς», ήταν η αρχική τοποθέτηση του τερματοφύλακα των Ηπειρωτών δίνοντας, ουσιαστικά, ευθύς εξ αρχής το στίγμα του για το παιχνίδι με τους Κρητικούς.

«Προερχόμαστε από ένα άσχημο αποτέλεσμα μέσα στην έδρα μας και αυτό το γεγονός δεν πρέπει να μας επηρεάσει εν όψει της αναμέτρησης με τον Εργοτέλη», συμπλήρωσε ο έμπειρος γκολκίπερ και επεσήμανε: «Είναι ένας αγώνας πολύ δύσκολος απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Και ο Εργοτέλης προέρχεται από ήττα, αλλά αυτό δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε. Πρέπει να κάνουμε την δουλειά μας και να συγκεντρωθούμε στον στόχο μας που δεν είναι άλλος από ένα καλό αποτέλεσμα που θα μας βοηθήσει στο θέμα της ψυχολογίας αλλά και στο να αναρριχηθούμε στον βαθμολογικό πίνακα».

Με Χριστόπουλο κόντρα στον Εργοτέλη

Με τον μέχρι πρότινος βοηθό του Στέφαν Ντεμόλ, Γιάννη Χριστόπουλο θα πάει στο ματς του Σαββάτου (26/11) με τον Εργοτέλη ο ΠΑΣ.

Ο άμεσος συνεργάτης του Βέλγου τεχνικού συνομίλησε πριν την έναρξη της προπόνησης με τους παίκτες προσπαθώντας να τους ηρεμήσει και εν συνεχεία ξεκίνησε την προπόνηση, που περιελάμβανε ασκήσεις με μπάλα και τελειώματα των φάσεων με τους Τζάνη και Ζαϊρί να παραμένουν εκτός. Έτσι αμφότετοι θα τεθούν νοκ άουτ για το ματς στην Κρήτη.

Επίσημο το διαζύγιο με Ντεμόλ
Online 14:23 24/11

Το διαζύγιο του Στεφάν Ντεμόλ με τον ΠΑΣ Γιάννινα επισημοποιήθηκε την Πέμπτη με ανακοίνωση της ΠΑΕ που αναρτήθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου.

Απομένει το ξεκαθάρισμα του οικονομικού μέρους της αποζημίωσης, αφού η λύση της συνεργασίας γίνεται από την ΠΑΕ. Η κατάσταση θα ξεκαθαρίσει μετά το ματς με τον Εργοτέλη και όταν πια θα επιστρέψει από το εξωτερικό ο πρόεδρος Γιώργος Χριστοβασίλης.

Η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής: «Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ. Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας».

Πήγε ανενημέρωτος ο Ντεμόλ
"Goal" 11:52 24/11
mail to Εκτυπώστε το Αρθρο Μεγαλύτερα Γράμματα Μικρότερα Γράμματα

Δεν ξέρουμε αν ήταν υποψιασμένος ο Στεφάν Ντεμόλ για τις βουλές της διοίκησης του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά απ' ό,τι φαίνεται πήγε ανενημέρωτος στη χθεσινή προπόνηση της ομάδας.

Ο Βέλγος τεχνικός εμφανίστηκε μάλιστα στο Πανηπειρωτικό Στάδιο στις 9 το πρωί, δύο ώρες πριν από την έναρξη της προπόνησης (ασυνήθιστα νωρίς), για να πιει με την ησυχία του και το καφεδάκι του, αλλά τελικά οι γουλιές ήταν της παρηγοριάς...

Βλέπετε, ο πρόεδρος του «Αγιαξ της Ηπείρου» Γιώργος Χριστοβασίλης είχε αποφασίσει από το προηγούμενο βράδυ ότι θα του κοινοποιήσει την απόλυση. Πριν από την έναρξη του προγράμματος λοιπόν ο Ντεμόλ έμαθε τα καθέκαστα.

Εξέλιξη που μάλλον χαροποίησε τον Ζαουάντ Ζαϊρί, μιας και ο Μαροκινός «ζογκλέρ» έπαιξε μόλις ένα ματς βασικός επί των ημερών του Βέλγου τεχνικού.

Το τελευταίο πρέσινγκ...
"Goal" 09:24 24/11

Των ΑΚΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ & ΝΙΚΟΥ ΣΚΟΥΜΠΟΥ

Το «διαζύγιο» του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Στεφάν Ντεμόλ, που είχε αποφασιστεί μετά το παιχνίδι με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, εκδόθηκε τελικά χθες και στην πόλη της Ηπείρου βρίσκονται και επισήμως σε αναζήτηση προπονητή.

Μια αναζήτηση που δεν είναι τόσο εύκολη όσο αρχικά φάνταζε, καθώς ναι μεν ο Τάκης Λεμονής είναι η μεγάλη «καψούρα» του Γιώργου Χριστοβασίλη, ωστόσο είναι εξαιρετικά αμφίβολο κατά πόσο ο Ελληνας προπονητής είναι «ζεστός» στο να αναλάβει.

Αλλωστε η... περιπέτεια που πέρασε στον Πανιώνιο είναι ακόμη νωπή και η αλήθεια είναι πως, όπως τονίζει στο περιβάλλον του, ο ΠΑΣ μπορεί να εξελιχθεί στην πορεία σε χειρότερη περιπέτεια, κάτι το οποίο τόνισε στον Χριστοβασίλη στη μεταξύ τους συνάντηση.

Ο πρόεδρος του «Αγιαξ της Ηπείρου» βρίσκεται από χθες στην Κύπρο για επαγγελματικούς λόγους που δεν σχετίζονται με το ποδόσφαιρο και θα μεταβεί απευθείας στην Κρήτη για το ματς με τον Εργοτέλη, στο οποίο θα πορευτεί με υπηρεσιακό τεχνικό τον Γιάννη Χριστόπουλο.

Από την επομένη ο Χριστοβασίλης θα επιχειρήσει ακόμη ένα πρέσινγκ στον Λεμονή και στην περίπτωση που η στάση του έμπειρου τεχνικού είναι η ίδια, τότε θα στραφεί στις άλλες προσιτές λύσεις που εξετάζονται.

Στο παιχνίδι και ο Βλάχος

Ο Μάκης Χάβος είναι κατά πολλούς στα Γιάννενα το μεγάλο αουτσάιντερ, ωστόσο ένα στοιχείο το οποίο μπορεί να παίξει καθαρά αποτρεπτικό ρόλο είναι πως θεωρείται επιλογή του στενού συνεργάτη του Χριστοβασίλη, του Βαγγέλη Αγγελή. Και ο τελευταίος σε καμία περίπτωση δεν θέλει να φανεί πως επηρεάζει σε τόσο σημαντικές αποφάσεις όπως η επιλογή προπονητή.

Με τα τωρινά δεδομένα, μια περίπτωση όπως αυτή του Βαγγέλη Βλάχου δεν μπορεί να αποκλειστεί, άλλωστε ραντεβού με τον Ευβοιώτη τεχνικό έχει γίνει εδώ και καιρό και ο ίδιος έχει εμφανιστεί θετικός. Στην πορεία φυσικά δεν αποκλείεται να προκύψουν και άλλα ονόματα-έκπληξη, πάντα γνώστες της ελληνικής πραγματικότητας.

Τρεις επιστροφές σε Εργοτέλη!
Online 19:27 24/11

Αρκετά ήταν τα ευχάριστα νέα για τον τεχνικό του Εργοτέλη, Νίκο Καραγεωργίου στην προπόνηση της Πέμπτης (24/11), αφού είδε βασικές επιλογές του για την ενδεκάδα, που αντιμετώπιζαν προβλήματα τραυματισμών, να συμμετέχουν κανονικά στο πρόγραμμα.

Επανήλθαν, λοιπόν, στο κανονικό πρόγραμμα προπόνησης τόσο ο αμυντικός χαγ Ολίσε όσο και ο ακραίος μεσοεπιθετικός, Χαντί. Οι δυο ποδοσφαιριστές ξεπέρασαν το πρόβλημα στο γόνατο που αντιμετώπιζαν και τέθηκαν στη διάθεση του Καραγεωργίου. Το μεγαλύτερο μέρος του προγράμματος, όμως, ακολούθησε και ο Λεάλ προς τέρψιν του έμπειρου προπονητή, ο οποίος αφιέρωσε το μεγαλύτερο μέρος του προγράμματος σε ασκήσεις τακτικής, ενώ ακολούθησε και δίτερμα.

Με την προπόνηση της Παρασκευής (25/11) που θα αρχίσει στις 11 το πρωί θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία για τον αγώνα της 11ης αγωνιστικής στο Παγκρήτιο στάδιο.

--------------------
ΚΟΚΚΙΝΑ - ΠΡΑΣΙΝΑ - ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ....ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ, ΝΑ ΠΑΤΕ Σ`ΑΛΛΑ ΓΗΠΕΔΑ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΛΕ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:04 AM
Post #3

Forum Maniac

exedrasports.gr
Παρελθόν κι επίσημα ο Ντεμόλ!

Πέμπτη 24/11/11

Με μία λιτή ανακοίνωση η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, στην οποία ευχαριστεί τον Βέλγο τεχνικό, επισημοποίεισαι τη λύση της συνεργασίας με τον Στέφαν Ντεμόλ ο οποίος αποτελεί παρελθόν. Φαβορί για να τον αντικαταστήσει είναι ο Τάκης Λεμονής, αλλά δεν αποκλείονται και άλλα ονόματα Ελλήνων τεχνικών.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ. Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας».

Γιατί χώρισαν ΠΑΣ - Ντεμόλ

Πέμπτη 24/11/11

| Συντάκτης: Βαγγέλης Κύρκος
Ηταν η πρώτη φορά που στα Γιάννινα εμπιστεύτηκαν έναν προπονητή που είχε προηγουμένως δώσει άνοδο στην ομάδα να την οδηγήσει και στην Α’ Εθνική (Superleague πλέον). Ο Γιώργος Χριστοβασίλης έδωσε στον Στεφάν Ντεμόλ το ελεύθερο να «χτίσει» τον ΠΑΣ με προοπτική να μείνει στα σαλόνια του ελληνικού ποδοσφαίρου για πολλά χρόνια, εκμεταλλευόμενος το γεγονός πως είχε εξασφαλισμένη την παρουσία του εκεί, την ώρα που άλλοι σύλλογοι βρίσκονταν στις δικαστικές αίθουσες αγωνιώντας για το μέλλον τους.

Το σχέδιο φάνηκε να δουλεύει καλά στις πρώτες αγωνιστικές, όταν οι Κυανόλευκοι βρέθηκαν να φιγουράρουν στις πρώτες θέσεις. Αλλά, από το ματς με τον Πανιώνιο στα Γιάννινα κι έπειτα άρχισε η «κατρακύλα», με αποκορύφωμα το ματς με τον Ατρόμητο, όταν και ο Βέλγος τεχνικός έκανε αρκετές «παράξενες» επιλογές. Αυτή που έμοιαζε πιο... τρελή, ήταν το να αφήσει εκτός αποστολής τον Ζαουάντ Ζαϊρί. Ο Μαροκινός ήταν ο άνθρωπος για χάρη του οποίου ο σχεδιασμός Χριστοβασίλη - Ντεμόλ σε ευρωπαϊκά πρότυπα... λοξοδρόμησε, αφού δεν ήταν από τις ψαγμένες αλλά φτηνές επιλογές. Και όπως γίνεται αντιληπτό, το πιο ακριβό περιουσιακό στοιχείο δεν μπορεί να μένει στην εξέδρα...

Ταυτόχρονα, σε αυτό το διάστημα χάθηκε και η καλή ψυχολογία που υπήρχε στα αποδυτήρια, με την περιρρέουσα ατμόσφαιρα να επηρεάζει σημαντικά τους παίκτες. Καθόλου τυχαίες οι δηλώσεις του Ηλία Κώτσιου περί «κακομοιριάς», με την ιστορία να επαναλαμβάνεται όπως πρόπερσι. Ο Ντεμόλ δεν κατάφερε να διαχειριστεί την πίεση η οποία μεταφερόταν και στον ίδιο, ενώ το πιο σοβαρό πειθαρχικό παράπτωμα που συνέβη φέτος στην ομάδα, είχε πρωταγωνιστές τον ίδιο και τον Πολ Κεϊτά. Τον παίκτη που ο ίδιος πίστεψε, εμπιστεύτηκε και ανέδειξε.

Η επόμενη ημέρα βρίσκει τους Ηπειρώτες σε αναζήτηση τεχνικού, ο οποίος καλείται να βάλει ξανά στον ίσιο δρόμο την ομάδα. Η πρώτη επιλογή είναι ο Τάκης Λεμονής, ο οποίος απολαμβάνει και την εκτίμηση των στενών συνεργατών του προέδρου. Αλλά, παρόλο που φέρεται να τα έχει βρει στο οικονομικό κομμάτι μαζί του, «τροχοπέδη» μοιάζει να αποτελεί η επιθυμία του Ελληνα τεχνικού να πάρει μαζί του στα Γιάννινα όλο το τεχνικό του επιτελείο. Κάτι που θα ανεβάσει το μπάτζετ, την ίδια ώρα που δεν υπάρχει επιθυμία να ξηλωθεί όλο το υπάρχον τιμ. Ωστόσο, αυτές οι διαφορές ίσως καλυφθούν και μάλιστα άμεσα.

Οι εναλλακτικές ακούνε στα ονόματα των Μάκη Χάβου και Βαγγέλη Βλάχου, με το «αουτσάιντερ» να είναι ο Αγγελος Αναστασιάδης. Προς το παρόν (ίσως και για το μέλλον), την ομάδα θα καθοδηγήσει στο Ηράκλειο ο Γιάννης Χριστόπουλος.

«Επεισαν τον πρόεδρο να με διώξει»

Πέμπτη 24/11/11

Λίγο πριν μαζέψει τα πράγματά του από τα Ιωάννινα και αναχωρήσει για το Βέλγιο, ο Στεφάν Ντεμόλ μίλησε για την 17μηνη εμπειρία του στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά και για τους λόγους που τελικά απομακρύνθηκε από αυτόν. «Κάποιοι έπεισαν τον πρόεδρο να με διώξει», δήλωσε χαρακτηριστικά σε δηλώσεις του σε ιστοσελίδα της πόλης.

Μεταξύ άλλων, ο Βέλγος αποκάλυψε ποιος κάνει «κουμάντο» στους Κυανόλευκους, ο οποίος δεν είναι (σύμφωνα με τα λεγόμενά του) ο Γιώργος Χριστοβασίλης, αποκάλυψε ότι είναι εδώ και μερικούς μήνες απλήρωτος, τόνισε πως η μοναδική καθαρά δική του μεταγραφή είναι αυτή του Πολ Κεϊτά, ενώ σημείωσε πως ήταν καλύτερα για τον ίδιο ότι έφυγε από τον ΠΑΣ, καθώς τους δύο τελευταίους μήνες η καρέκλα του «έτριζε».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ντεμόλ στο «passports.gr»

«Πιστεύω ότι από όλους τους ανθρώπους που βρίσκονται στην ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, εγώ είμαι αυτός που βρίσκεται τα περισσότερα χρόνια στον χώρο του ποδοσφαίρου είτε ως ποδοσφαιριστής είτε ως προπονητής. Είμαι αισιόδοξος και πιστεύω στους ανθρώπους, αλλά δυστυχώς ζω στο μαγικό κόσμο του ποδοσφαίρου. Από την μία μένω έκπληκτος που ο ΠΑΣ Γιάννινα σταμάτησε το συμβόλαιο μαζί μου αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα, αλλά και το κλίμα στα αποδυτήρια αλλά και το γενικότερο κλίμα εργασίας. Από την άλλη όμως δεν μου προκάλεσε τόσο έκπληξη καθώς είμαι έμπειρος στον χώρο του ποδοσφαίρου και ξέρω ακριβώς τι γίνεται.

Τις τελευταίες 4-6 εβδομάδες άρχισε να "μυρίζει" η φυγή μου. Αυτή η μυρωδιά άρχισε πριν το ματς με τον Ατρόμητο αλλά μετά από αυτό το παιχνίδι έγινε εντονότερη. Όσα χρόνια και να μείνω στο ποδόσφαιρο, πάντα θα αρνούμαι να συμμετάσχω σε υπόγειες διαδρομές. Πιστεύω ότι λόγω της καλής κατανόησης με τους ποδοσφαιριστές μου και της καλής σχέσης που έχω με τους κατοίκους της πόλης των Ιωαννίνων, ήταν πολύ δύσκολο για κάποιους να πείσουν τον πρόεδρο να λύσει το συμβόλαιο μαζί μου γιατί είχα καλή συνεργασία με τον κ. Χριστοβασίλη. Τις τελευταίες 6 εβδομάδες πραγματοποιήθηκε ένα ενορχηστρωμένο σχέδιο για να γίνει η ζωή του προπονητή πιο δύσκολη κι αυτό είναι πολύ δυστυχές. Θέλω να ευχαριστήσω τους κ.κ. Καχριμάνη, Χήτο, Κολόκα και Σουκοβέλο για την υποστήριξη τους όλο αυτόν τον καιρό», τόνισε αρχικά ο Βέλγος τεχνικός.

Σε ερώτηση για τις εντυπώσεις του από τους 17 μήνες συνολικής παρουσίας του στην πόλη και τον ΠΑΣ Γιάννινα, απάντησε: «Πέραν αυτών των 6 εβδομάδων, πέρασα πολύ όμορφα στα Γιάννινα και απέκτησα πολλούς φίλους εδώ, όπως ο Λάκης Παπαγγέλης και ο Γιάννης Τάτσης που μπήκαν πλέον στον κύκλο των πολύ στενών μου φίλων και σίγουρα θα παραμείνουν εκεί. Θέλω να πω κάτι πολύ σημαντικό: αυτές οι 6 εβδομάδες με επηρέασαν αρνητικά στη δουλειά παρά την εμπειρία μου. Πέρα από μένα όμως, θεωρώ ότι αυτές οι κακές εβδομάδες επηρέασαν χειρότερα τους ποδοσφαιριστές.

Δεν είναι μόνο δικό μου συμπέρασμα αυτό αλλά και των ποδοσφαιριστών με τους οποίους μιλούσα καθημερινά. Είναι φυσιολογικό όσοι δεν παίζουν να έχουν παράπονα. Βεβαίως αυτή η σεζόν είναι εντελώς διαφορετική από την προηγούμενη στην οποία όλα ήταν σχεδόν τέλεια. Όμως φέτος που ανεβήκαμε κατηγορία , η ομάδα σε όλους τους τομείς δούλεψε σαν να είχαμε πέσει κατηγορία αντί να ανεβούμε. Φυσικά αυτό δεν εξηγείται μόνο από την οικονομική κρίση στην Ελλάδα. Στην ομάδα άρχισαν από το καλοκαίρι τα οικονομικά προβλήματα αλλά και προστριβές με την πόλη και τους φορείς της όπως με την Επιτροπή Σταδίου. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι όλα αυτά επηρεάζουν πάρα πολύ τους ποδοσφαιριστές».

Σε ερώτηση για τα... περίφημα ποντίκια που ανέφερε σε συνέντευξη Τύπου και αν πρέπει πλέον να τα κατονομάσει, σχολίασε: «Αυτή η φράση χρησιμοποιείται παντού, όχι μόνο στην Ελλάδα. Όταν τη χρησιμοποιείς, υπάρχει κάποιος λόγος. Ο πρόεδρος δεν μου έχει κάνει ούτε ένα τηλεφώνημα μέχρι τώρα παρότι ξέρω ότι είναι στην Κύπρο και ότι μιλάει συνεχώς με τους συνεργάτες του. Ήταν τόσο δύσκολο να μου το πει αυτός σε ένα τηλεφώνημα, έστω για 2 λεπτά; Γνωρίζω κι εγώ αλλά και οι ποδοσφαιριστές μου, ότι η απόφαση για την απομάκρυνσή μου δεν είναι του κ. Χριστοβασίλη αλλά του Βαγγέλη Αγγελή. Όλοι γνωρίζουμε, εγώ, οι ποδοσφαιριστές, εσείς οι δημοσιογράφοι , ο κόσμος της πόλης ότι ο Βαγγέλης Αγγελής έχει το ελεύθερο από τον πρόεδρο να κάνει και να αποφασίσει ότι θέλει στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

Ο Αγγελής είναι υπεύθυνος για τα πάντα: για τη σύνθεση του τεχνικού επιτελείου, για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και την υλοποίησή του, επομένως και υπεύθυνος για τη λύση του δικού μου συμβολαίου. Το ήξερα από την αρχή όμως και δεν ήταν πρόβλημα για μένα, καθώς γνώριζα εκ των προτέρων πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και δέχτηκα να δουλέψω υπό αυτές τις συνθήκες. Θεωρώ ότι ο κ. Αγγελής θα έχει τους λόγους του που πήρε αυτή την απόφαση ή μάλλον καλύτερα να πείσει τον πρόεδρο να υπογράψει αυτή την απόφαση. Ας ελπίσουμε για τον ΠΑΣ Γιάννινα ότι θα είναι η σωστή απόφαση. Το εύχομαι ολόψυχα γιατί δεν υπήρξα ποτέ χαιρέκακος στη ζωή μου. Αγαπώ αυτή την ομάδα και θέλω να πηγαίνει καλά, έστω και χωρίς εμένα».

Σε ερώτηση για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και το ποιοι παίχτες ήταν δικές του εισηγήσεις, αποκάλυψε ότι «ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που έφερα εγώ σε 17-18 μήνες παραμονής μου εδώ είναι ο Πολ Κεϊτά. Δέχτηκα να δουλέψω σε μια ομάδα στην οποία το μεταγραφικό σχεδιασμό δεν τον υλοποιεί ο προπονητής. Βεβαίως για να είμαι απολύτως ειλικρινής, κανένας δεν ανακατεύτηκε με τις προπονήσεις ή τον καταρτισμό της ενδεκάδας. Εκεί ήμουν το απόλυτο αφεντικό. Ο πρόεδρος είναι το γενικό αφεντικό, εγώ ήμουν υπεύθυνος για την καθημερινή προπόνηση και τους αγώνες και ο Αγγελής για τις μεταγραφές και το τεχνικό επιτελείο».

Για το αν αυτό υποβαθμίζει τον ρόλο του προπονητή, δήλωσε: «Δεν καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ: φυσικά και είχα άποψη και ερωτήθηκα για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις χρειαζόμουν ενίσχυση αλλά δεν ήμουν αυτός που έκανε τις επιλογές και έπαιρνε τις τελικές αποφάσεις. Η μοναδική δική μου επιλογή αυτούς τους μήνες ήταν ο Πολ Κεϊτά».

Σε ερώτηση για το αν όντως είναι απλήρωτοι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ για μεγάλο χρονικό διάστημα, τόνισε: «H πληροφόρηση από το δικό μου περιβάλλον αλλά και από την πλευρά των παιχτών είναι ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Για να μάθετε όμως λεπτομέρειες του τι πραγματικά ισχύει, πρέπει να μιλήσετε με κάποιους ποδοσφαιριστές. Για μένα μπορώ να σας πω ότι έλαβα τον μισθό του Ιουλίου και έκτοτε τίποτα. Για τους ποδοσφαιριστές μπορώ να το επαληθεύσω, όχι όμως και να το αποδείξω. Για την περίπτωσή μου μπορώ να το αποδείξω ότι δεν έχω πληρωθεί έκτοτε».

Σε ερώτηση για ποιον λόγο δεν βγήκε να μιλήσει για όλα αυτά νωρίτερα όντας προπονητής του ΠΑΣ, ξεκαθάρισε: «Νομίζω ότι όλες οι πληροφορίες που δίνω σήμερα δεν είναι πολύ κακές για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εξαιτίας της κατάστασης τη φετινή χρονιά που τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα από πέρυσι, θεώρησα καλύτερο να μην ρίξω περισσότερο λάδι στη φωτιά. Ακόμα κι αν πολλοί φίλοι με συμβούλευσαν να το κάνω νωρίτερα, έθεσα ως προτεραιότητα το καλό της ομάδας και δεν ήθελα να προσθέσω προβλήματα στα αποδυτήρια. Πίστευα και πιστεύω ότι παρόλα τα προβλήματα ο ΠΑΣ Γιάννινα του Στεφάν Ντεμόλ θα παραμείνει στην Super League. Μετά από τόσο χρονικό διάστημα ξέραμε όλοι τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία της ομάδας και ήμασταν πεπεισμένοι ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε».

Σχετικά με την τελική άποψη του για τον Χριστοβασίλη, είπε: «Μια μέρα μετά την απομάκρυνσή μου και βλέποντας το ψύχραιμα μπορώ να πω ότι είχα 15 μήνες πολύ καλής συνεργασίας μαζί του αλλά τους τελευταίους 2 μήνες ένιωθα λίγο εγκαταλελειμμένος από τον πρόεδρο».

«Νίκη… αναρρίχησης»

Πέμπτη 24/11/11

Την πρώτη προπόνηση με επίσημα τη… σκυτάλη στα χέρια του πραγματοποίησε την Πέμπτη (24/11) στον ΠΑΣ Γιάννινα ο Γιάννης Χριστόπουλος. Παράλληλα, δηλώσεις στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας πραγματοποίησε ο Φώτης Κηπουρός, ο οποίος έδωσε σύνθημα ανάκαμψης.

Σε φουλ ρυθμούς

Σε εντατικούς ρυθμούς συνεχίστηκε και την Πέμπτη (24/11) η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα ενόψει Εργοτέλη, που θα διεξαχθεί το απόγευμα του Σαββάτου (26/11, 17:15). Ασκήσεις με μπάλα και τελειώματα των φάσεων περιλάμβανε το πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο «Ζωσιμάδες».

Για το ματς του Ηρακλείου, ο Χριστόπουλος δεν θα έχει στην διάθεση του τους τραυματίες Χρήστο Τζάνη και Ζαουάντ Ζαιρί, οι οποίοι ακολουθούν πρόγραμμα αποθεραπείας. Η επόμενη προπόνηση για την ομάδα είναι προγραμματισμένη για το πρωί της Παρασκευής (24/11), οπότε και θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία για το παιχνίδι με τον Εργοτέλη.

Ουδέν μονιμότερο του προσωρινού;

Στον ΠΑΣ συνεχίζονται οι διεργασίες για την αντικατάσταση του Στεφάν Ντεμόλ στον πάγκο της ομάδας. Οπως έχει αναφερθεί πολλές φορές, ο πρώτος στόχος είναι ο Τάκης Λεμονής, που φέρεται να τα έχει βρει στον οικονομικό τομέα με τον Γιώργο Χριστοβασίλη, αλλά ακόμη δεν έχουν οριστικοποιηθεί οι λεπτομέρειες. Και αν δεν διευθετηθούν κι αυτές, τίποτα δεν πρέπει να θεωρείται δεδομένο.

Υποψήφιοι για τους Κυανόλευκους -θυμίζουμε ότι- είναι και οι Μάκης Χάβος, Βαγγέλης Βλάχος και Αγγελος Αναστασιάδης (με τις μικρότερες όμως πιθανότητες). Βεβαίως, επειδή και από τα Γιάννινα αρχίζει να σιγοψιθυρίζεται το «ουδέν μονιμότερο του προσωρινού» μην αποκλείσουμε την έκπληξη να παραμείνει ο Γιάννης Χριστόπουλος.

Κηπουρός: «Πρέπει να κάνουμε τη δουλειά μας»

Για την αναμέτρηση του Σαββάτου (26/11) κόντρα στον Εργοτέλη αναφέρθηκε σε δηλώσεις που έκανε στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΣ ο τερματοφύλακας της ομάδας, Φώτης Κηπουρός.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο έμπειρος τερματοφύλακας:

«Είναι ένα πολύ σημαντικό και δύσκολο παιχνίδι για εμάς. Προερχόμαστε από ένα άσχημο αποτέλεσμα μέσα στην έδρα μας και αυτό το γεγονός δεν πρέπει να μας επηρεάσει εν όψει της αναμέτρησης με τον Εργοτέλη.

Είναι ένας αγώνας πολύ δύσκολος απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Και ο Εργοτέλης προέρχεται από ήττα αλλά αυτό δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε. Πρέπει να κάνουμε την δουλειά μας και να συγκεντρωθούμε στον στόχο μας που δεν είναι άλλος από ένα καλό αποτέλεσμα που θα μας βοηθήσει στο θέμα της ψυχολογίας αλλά και στο να αναρριχηθούμε στον βαθμολογικό πίνακα».

Με Διαγόρα στο Κύπελλο

Τον Διαγόρα Ρόδου θα αντιμετωπίσει στη Δ’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος ο ΠΑΣ Γιάννινα. Παρότι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες, οι Ροδίτες πήραν την πρόκριση στα πέναλτι απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ.

Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού, όπως και η παράταση ολοκληρώθηκαν χωρίς τέρματα και ως εκ τούτοι αμφότερες οδηγήθηκαν στα πέναλτι. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να «καθαρίσουν» την πρόκριση, όταν και αστόχησαν σε πέναλτι κατά τη διάρκεια της παράτασης.

Συγχαρητήρια Χριστοβασίλη σε ΑΠΟΕΛ

Πέμπτη 24/11/11

Συγχαρητήρια επιστολή στον ΑΠΟΕΛ για την ιστορική του πρόκριση του στους «16» του Champions League απέστειλαν η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα και ο Γιώργος Χριστοβασίλης.

Αναλυτικά:

«Kύριε Πρόεδρε,

Επιτρέψτε μου να σας συγχαρώ για την πανάξια πρόκρισή σας στις δεκαέξι καλύτερες ομάδες του Champions League. Ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες.

Ιωάννινα 23 Νοεμβρίου 2011

Με εκτίμηση

Ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966

Γεώργιος Χριστοβασίλης».

Nαι μεν, αλλά...

Πέμπτη 24/11/11

Στους ρυθμούς της εντός έδρας αναμέτρησης απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, κινούνται άπαντες στον Εργοτέλη. Η νίκη και οι τρεις βαθμοί είναι εκ των ων ουκ άνευ για τους Κρητικούς και αυτό το γνωρίζουν όλοι στο Κιτρινόμαυρο στρατόπεδο.

O Nίκος Καραγεωργίου είδε τον Σέρχιο Λέαλ να βγάζει ένα μέρος της σημερινής προπόνησης, ωστόσο οι πιθανότητες να προλάβει είναι λίγες και αύριο θα κριθεί οριστικά εάν θα συμπεριληφθεί αποστολή. Ακόμη και εάν είναι έτοιμος, πάντως, θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο υπό τις παρούσες συνθήκες να βρεθεί στο αρχικό σχήμα της ομάδας του Ηρακλείου.

Από την άλλη Εγκούτου Ολίσε και Αγγελος Χαντί προπονήθηκαν και βρίσκονται στην διάθεση του τεχνικού επιτελείου με τον πρώτο να διεκδικεί θέση στην αρχικά ενδεκάδα

Τρεις προσωρινά και βλέπουμε…

Πέμπτη 24/11/11

«Μοιρασιά» έγινε στον αριθμό των ομάδων της Superleague που εκδικάστηκαν οι υποθέσεις τους από την Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της διοργανώτριας αρχής. ΑΕΚ, Ολυμπιακός και Εργοτέλης άκουσαν εάν έφαγαν «καμπάνα» ή όχι, ενώ ΠΑΟΚ, ΟΦΗ και Δόξα Δράμας πήραν αναβολή.

Θυμίζουμε ότι, η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή είχε καλέσει για την Πέμπτη (24/11) τους εκπροσώπους του Δικεφάλου του Βορρά, των Ομιλιτών και των Μαυραετών για απολογία, σχετικά με όσα συνέβησαν στους αγώνες τους κατά τη διάρκεια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Αλλά, ελέω κωλύματος των πληρεξουσίων δικηγόρων τους οι υποθέσεις πήραν αναβολή.

Αντίθετα εκδικάστηκαν οι υπόλοιπες υποθέσεις και οι αποφάσεις είναι οι παρακάτω:

Α) ΠΑΕ ΑΕΚ: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή δύο χιλιάδων πεντακοσίων ευρώ.

Β) ΠΑΕ Εργοτέλης Δ.Ε, Σ.Λαμπράκης (εκπρόσωπος): Για τη συμπεριφορά του εκπροσώπου της ΠΑΕ Εργοτέλης Δ.Ε. κ. Σ. Λαμπράκη: απαλλάσσονται.

Γ) ΠΑΕ Ολυμπιακός: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή δεκαέξι χιλιάδων ευρώ.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:05 AM
Post #4

Forum Maniac

novasports.gr
24/11 12:02 Παρελθόν ο Ντεμόλ και επίσημα

Τη λύση της συνεργασία της με τον Στεφάν Ντεμόλ ανακοίνωσε επισήμως την Πέμπτη η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Ιωαννίνων ευχαρίστησε τον Βέλγο τεχνικό για την προσφορά του στην ομάδα και ήδη βρίσκεται σε αναζήτηση για τον αντικαταστάτη του, με τον Τάκη Λεμονή να είναι ο βασικός υποψήφιος για τον πάγκο των νεοφώτιστων.

Η ανακοίνωση του ΠΑΣ Γιάννινα αναφέρει: «Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ. Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας».
Επιμέλεια: Θωμάς Ναλμπάντης

24/11 09:37 Κατ αρχήν συμφωνία με Λεμονή
Σε κατ αρχήν συμφωνία ήρθε η διοίκηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Τάκη Λεμονή και ο Έλληνας τεχνικός αναμένεται να πιάσει δουλειά στις αρχές της εβδομάδας. Ο Λεμονής είχε συνάντηση την Τετάρτη με τον πρόεδρο Χριστοβασίλη στην Αθήνα και συμφώνησε στα περισσότερα θέματα, που τέθηκαν στο τραπέζι.

Εκτιμάται ότι οι μικρές διαφορές που υπάρχουν δεν είναι ικανές να χαλάσουν τον «γάμο» παρά τις φήμες που κυκλοφόρησαν στα Γιάννινα περί ενδιαφέροντος για τον Μάκη Χάβο, ο οποίος ήταν για καιρό στα υπόψη των διοικούντων μέχρι να εμφανιστεί στο προσκήνιο ο Λεμονής.

24/11 18:10 Με το μυαλό στον Εργοτέλη

Με εντατικούς ρυθμούς συνεχίστηκε και την Πέμπτη η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα εν όψει του αγώνα με τον Εργοτέλη που θα διεξαχθεί το απόγευμα του Σαββάτου (17:15). Ασκήσεις με μπάλα και τελειώματα των φάσεων περιλάμβανε το σημερινό πρόγραμμα της προπόνησης που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο "Ζωσιμάδες".
Για το Σαββατιάτικο παιχνίδι ο υπηρεσιακός τεχνικός Γιάννης Χριστόπουλος δεν θα έχει στην διάθεση του τους τραυματίες Τζάνη και Ζαιρί οι οποίοι ακολουθούν πρόγραμμα αποθεραπείας.

Επόμενη προπόνηση για την ομάδα της Ηπείρου το πρωί της Παρασκευής, οπότε και θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία για το ματς με τους Κρητικούς. Η αποστολή του ΠΑΣ θα αναχωρήσει το απόγευμα της ίδιας μέρας αεροπορικώς για το Ηράκλειο

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:06 AM
Post #5

Forum Maniac

contra.gr
Τέλος και επίσημα ο Ντεμόλ
Με μία λιτή ανακοίνωση, την Πέμπτη (24/11) η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ενημέρωσε τους φιλάθλους της για τη λύση της συνεργασίας της με τον Στεφάν Ντεμόλ.

ΜΕΛΙΝΑ ΝΤΙΣΛΙΑΝ
Τελ. ανανέωση : Νοέμβριος 24 2011 12:36

Ο Βέλγος τεχνικός αποτελεί και επίσημα πλέον παρελθόν από τον ΠΑΣ, με την ανακοίνωση να αναφέρει τα εξής:

"Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ.

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας".

Με Χριστόπουλο στον πάγκο
Με μία πρωινή προπόνηση συνεχίστηκε η προετοιμασία των παικτών του ΠΑΣ την Πέμπτη (24/11), με τον Στεφάν Ντεμόλ να αποχωρεί και τον Γιάννη Χριστόπουλο να… έρχεται.

ΜΕΛΙΝΑ ΝΤΙΣΛΙΑΝ
Τελ. ανανέωση : Νοέμβριος 24 2011 16:10

Ο μέχρι πρότινος βοηθός του Βέλγου τεχνικού, αναμένεται να λάβει το βάπτισμα του πυρός το Σάββατο (26/11) κόντρα στον Εργοτέλη, με το έργο που τον περιμένει κάθε άλλο παρά εύκολο να χαρακτηρίζεται.

Ο Έλληνας τεχνικός είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με όλους τους παίκτες του για περίπου μία ώρα, θέλοντας με αυτό τον τρόπο να ηρεμήσει την κατάσταση και αμέσως μετά ξεκίνησε την προπόνηση.

Ασκήσεις με μπάλα και τελειώματα των φάσεων περιλάμβανε το σημερινό πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό Στάδιο "Ζωσιμάδες", με τους Τζάνη και Ζαϊρί να παραμένουν εκτός. Έτσι έκαστοι θα τεθούν νοκ άουτ για το ματς στην Κρήτη.

Επόμενη προπόνηση για την ομάδα έχει προγραμματιστεί για την Παρασκευή (25/11) το πρωί, οπότε και θα ολοκληρωθεί η προετοιμασία για το ματς με τους Κρητικούς. Η αποστολή του ΠΑΣ θα αναχωρήσει αύριο το απόγευμα αεροπορικώς για το Ηράκλειο.

Ντεμόλ: "Κάποιοι έπεισαν τον πρόεδρο να με διώξει"
Λίγη ώρα πριν μαζέψει τα προσωπικά του αντικείμενα και αναχωρήσει από τα Ιωάννινα για το Βέλγιο, ο Στεφάν Ντεμόλ μίλησε σε τοπική ιστοσελίδα των και αναφέρθηκε στο "διαζύγιό" του με τον ΠΑΣ.

ΜΕΛΙΝΑ ΝΤΙΣΛΙΑΝ
Τελ. ανανέωση : Νοέμβριος 24 2011 21:22

Αρχικά ο Βέλγος τεχνικός είπε στο "passports.gr": "Πιστεύω ότι από όλους τους ανθρώπους που βρίσκονται στην ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, εγώ είμαι αυτός που βρίσκεται τα περισσότερα χρόνια στον χώρο του ποδοσφαίρου είτε ως ποδοσφαιριστής είτε ως προπονητής. Είμαι αισιόδοξος και πιστεύω στους ανθρώπους, αλλά δυστυχώς ζω στο μαγικό κόσμο του ποδοσφαίρου. Από την μία μένω έκπληκτος που ο ΠΑΣ Γιάννινα σταμάτησε το συμβόλαιο μαζί μου αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα, αλλά και το κλίμα στα αποδυτήρια αλλά και το γενικότερο κλίμα εργασίας. Από την άλλη όμως δεν μου προκάλεσε τόσο έκπληξη καθώς είμαι έμπειρος στον χώρο του ποδοσφαίρου και ξέρω ακριβώς τι γίνεται.

Τις τελευταίες 4-6 εβδομάδες άρχισε να "μυρίζει" η φυγή μου. Αυτή η μυρωδιά άρχισε πριν το ματς με τον Ατρόμητο αλλά μετά από αυτό το παιχνίδι έγινε εντονότερη. Όσα χρόνια και να μείνω στο ποδόσφαιρο, πάντα θα αρνούμαι να συμμετάσχω σε υπόγειες διαδρομές. Πιστεύω ότι λόγω της καλής κατανόησης με τους ποδοσφαιριστές μου και της καλής σχέσης που έχω με τους κατοίκους της πόλης των Ιωαννίνων, ήταν πολύ δύσκολο για κάποιους να πείσουν τον πρόεδρο να λύσει το συμβόλαιο μαζί μου γιατί είχα καλή συνεργασία με τον κ. Χριστοβασίλη. Τις τελευταίες 6 εβδομάδες πραγματοποιήθηκε ένα ενορχηστρωμένο σχέδιο για να γίνει η ζωή του προπονητή πιο δύσκολη κι αυτό είναι πολύ δυστυχές. Θέλω να ευχαριστήσω τους κ.κ. Καχριμάνη, Χήτο, Κολόκα και Σουκοβέλο για την υποστήριξη τους όλο αυτόν τον καιρό".

Σε ερώτηση για τις εντυπώσεις του από τους 17 μήνες συνολικής παρουσίας του στην πόλη και τον ΠΑΣ Γιάννινα, απάντησε: "Πέραν αυτών των 6 εβδομάδων, πέρασα πολύ όμορφα στα Γιάννινα και απέκτησα πολλούς φίλους εδώ, όπως ο Λάκης Παπαγγέλης και ο Γιάννης Τάτσης που μπήκαν πλέον στον κύκλο των πολύ στενών μου φίλων και σίγουρα θα παραμείνουν εκεί. Θέλω να πω κάτι πολύ σημαντικό: αυτές οι 6 εβδομάδες με επηρέασαν αρνητικά στη δουλειά παρά την εμπειρία μου. Πέρα από μένα όμως, θεωρώ ότι αυτές οι κακές εβδομάδες επηρέασαν χειρότερα τους ποδοσφαιριστές.

Δεν είναι μόνο δικό μου συμπέρασμα αυτό αλλά και των ποδοσφαιριστών με τους οποίους μιλούσα καθημερινά. Είναι φυσιολογικό όσοι δεν παίζουν να έχουν παράπονα. Βεβαίως αυτή η σεζόν είναι εντελώς διαφορετική από την προηγούμενη στην οποία όλα ήταν σχεδόν τέλεια. Όμως φέτος που ανεβήκαμε κατηγορία , η ομάδα σε όλους τους τομείς δούλεψε σαν να είχαμε πέσει κατηγορία αντί να ανεβούμε. Φυσικά αυτό δεν εξηγείται μόνο από την οικονομική κρίση στην Ελλάδα. Στην ομάδα άρχισαν από το καλοκαίρι τα οικονομικά προβλήματα αλλά και προστριβές με την πόλη και τους φορείς της όπως με την Επιτροπή Σταδίου. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι όλα αυτά επηρεάζουν πάρα πολύ τους ποδοσφαιριστές".

Σε ερώτηση για τα... περίφημα ποντίκια που ανέφερε σε συνέντευξη Τύπου και αν πρέπει πλέον να τα κατονομάσει, σχολίασε: "Αυτή η φράση χρησιμοποιείται παντού, όχι μόνο στην Ελλάδα. Όταν τη χρησιμοποιείς, υπάρχει κάποιος λόγος. Ο πρόεδρος δεν μου έχει κάνει ούτε ένα τηλεφώνημα μέχρι τώρα παρότι ξέρω ότι είναι στην Κύπρο και ότι μιλάει συνεχώς με τους συνεργάτες του. Ήταν τόσο δύσκολο να μου το πει αυτός σε ένα τηλεφώνημα, έστω για 2 λεπτά; Γνωρίζω κι εγώ αλλά και οι ποδοσφαιριστές μου, ότι η απόφαση για την απομάκρυνσή μου δεν είναι του κ. Χριστοβασίλη αλλά του Βαγγέλη Αγγελή. Όλοι γνωρίζουμε, εγώ, οι ποδοσφαιριστές, εσείς οι δημοσιογράφοι , ο κόσμος της πόλης ότι ο Βαγγέλης Αγγελής έχει το ελεύθερο από τον πρόεδρο να κάνει και να αποφασίσει ότι θέλει στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

Ο Αγγελής είναι υπεύθυνος για τα πάντα: για τη σύνθεση του τεχνικού επιτελείου, για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και την υλοποίησή του, επομένως και υπεύθυνος για τη λύση του δικού μου συμβολαίου. Το ήξερα από την αρχή όμως και δεν ήταν πρόβλημα για μένα, καθώς γνώριζα εκ των προτέρων πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και δέχτηκα να δουλέψω υπό αυτές τις συνθήκες. Θεωρώ ότι ο κ. Αγγελής θα έχει τους λόγους του που πήρε αυτή την απόφαση ή μάλλον καλύτερα να πείσει τον πρόεδρο να υπογράψει αυτή την απόφαση. Ας ελπίσουμε για τον ΠΑΣ Γιάννινα ότι θα είναι η σωστή απόφαση. Το εύχομαι ολόψυχα γιατί δεν υπήρξα ποτέ χαιρέκακος στη ζωή μου. Αγαπώ αυτή την ομάδα και θέλω να πηγαίνει καλά, έστω και χωρίς εμένα".

Σε ερώτηση για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και το ποιοι παίχτες ήταν δικές του εισηγήσεις, αποκάλυψε ότι "ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που έφερα εγώ σε 17-18 μήνες παραμονής μου εδώ είναι ο Πολ Κεϊτά. Δέχτηκα να δουλέψω σε μια ομάδα στην οποία το μεταγραφικό σχεδιασμό δεν τον υλοποιεί ο προπονητής. Βεβαίως για να είμαι απολύτως ειλικρινής, κανένας δεν ανακατεύτηκε με τις προπονήσεις ή τον καταρτισμό της ενδεκάδας. Εκεί ήμουν το απόλυτο αφεντικό. Ο πρόεδρος είναι το γενικό αφεντικό, εγώ ήμουν υπεύθυνος για την καθημερινή προπόνηση και τους αγώνες και ο Αγγελής για τις μεταγραφές και το τεχνικό επιτελείο".

Για το αν αυτό υποβαθμίζει τον ρόλο του προπονητή, δήλωσε: "Δεν καταλάβετε τι ακριβώς εννοώ: φυσικά και είχα άποψη και ερωτήθηκα για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις χρειαζόμουν ενίσχυση αλλά δεν ήμουν αυτός που έκανε τις επιλογές και έπαιρνε τις τελικές αποφάσεις. Η μοναδική δική μου επιλογή αυτούς τους μήνες ήταν ο Πολ Κεϊτά".

Σε ερώτηση για το αν όντως είναι απλήρωτοι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ για μεγάλο χρονικό διάστημα, τόνισε: "H πληροφόρηση από το δικό μου περιβάλλον αλλά και από την πλευρά των παιχτών είναι ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Για να μάθετε όμως λεπτομέρειες του τι πραγματικά ισχύει, πρέπει να μιλήσετε με κάποιους ποδοσφαιριστές. Για μένα μπορώ να σας πω ότι έλαβα τον μισθό του Ιουλίου και έκτοτε τίποτα. Για τους ποδοσφαιριστές μπορώ να το επαληθεύσω, όχι όμως και να το αποδείξω. Για την περίπτωσή μου μπορώ να το αποδείξω ότι δεν έχω πληρωθεί έκτοτε".

Σε ερώτηση για ποιον λόγο δεν βγήκε να μιλήσει για όλα αυτά νωρίτερα όντας προπονητής του ΠΑΣ, ξεκαθάρισε: "Νομίζω ότι όλες οι πληροφορίες που δίνω σήμερα δεν είναι πολύ κακές για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εξαιτίας της κατάστασης τη φετινή χρονιά που τα πράγματα είναι πολύ πιο δύσκολα από πέρυσι, θεώρησα καλύτερο να μην ρίξω περισσότερο λάδι στη φωτιά. Ακόμα κι αν πολλοί φίλοι με συμβούλευσαν να το κάνω νωρίτερα, έθεσα ως προτεραιότητα το καλό της ομάδας και δεν ήθελα να προσθέσω προβλήματα στα αποδυτήρια. Πίστευα και πιστεύω ότι παρόλα τα προβλήματα ο ΠΑΣ Γιάννινα του Στεφάν Ντεμόλ θα παραμείνει στην Super League. Μετά από τόσο χρονικό διάστημα ξέραμε όλοι τα δυνατά και τα αδύνατα σημεία της ομάδας και ήμασταν πεπεισμένοι ότι μπορούμε να τα καταφέρουμε".

Σχετικά με την τελική άποψη του για τον Χριστοβασίλη, είπε: "Μια μέρα μετά την απομάκρυνσή μου και βλέποντας το ψύχραιμα μπορώ να πω ότι είχα 15 μήνες πολύ καλής συνεργασίας μαζί του αλλά τους τελευταίους 2 μήνες ένιωθα λίγο εγκαταλελειμμένος από τον πρόεδρο".

- Πληροφορίες αναφέρουν ότι επίκειται επιστροφή του Βασίλη Ρόβα στον ΠΑΣ Γιάννινα μετά και την προσφυγή που κατέθεσε κατά της ΠΑΕ ΟΦΗ. Αποτελεί πάντως ερωτηματικό η στάση του κόσμου, καθώς είχε απορρίψει πέρυσι το ενδεχόμενο παραμονής στην ομάδα των Ιωαννίνων.

Κηπουρός: "Να συγκεντρωθούμε στο στόχο μας"
Για την επικείμενη αναμέτρησή του στην Κρήτη με τον Εργοτέλη και τα μέχρι τώρα άσχημα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα μίλησε ο Φώτης Κηπουρός στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ.

ΜΕΛΙΝΑ ΝΤΙΣΛΙΑΝ
Τελ. ανανέωση : Νοέμβριος 24 2011 18:11

Αναλυτικά ο έμπειρος τερματοφύλακας υποστήριξε: "Είναι ένα πολύ σημαντικό και δύσκολο παιχνίδι για εμάς. Προερχόμαστε από ένα άσχημο αποτέλεσμα μέσα στην έδρα μας και αυτό το γεγονός δεν πρέπει να μας επηρεάσει εν όψει της αναμέτρησης με τον Εργοτέλη.

Είναι ένας αγώνας πολύ δύσκολος απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Και ο Εργοτέλης προέρχεται από ήττα αλλά αυτό δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε. Πρέπει να κάνουμε την δουλειά μας και να συγκεντρωθούμε στον στόχο μας που δεν είναι άλλος από ένα καλό αποτέλεσμα που θα μας βοηθήσει στο θέμα της ψυχολογίας αλλά και στο να αναρριχηθούμε στον βαθμολογικό πίνακα".

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:07 AM
Post #6

Forum Maniac

sport-fm.gr
Παρελθόν και επίσημα ο Ντεμόλ

24/11/2011, 12:20 | Διαβάστηκε 709 φορές

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΣ Γιάννινα αποτελεί και επίσημα ο Στέφαν Ντεμόλ, όπως ανακοινώθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου των Ιωαννίνων το πρωί της Πέμπτης (24/11).

Ο Βέλγος προπονητής είχε ενημερωθεί από τον γενικό διευθυντή της ΠΑΕ, Πασχάλη Μόσχογλου, για τη λύση της συνεργασίας των δύο πλευρών, από το πρωί της Τετάρτης και το μόνο που απέμενε ήταν το τυπικό μέρος της υπόθεσης, που πλέον ολοκληρώθηκε.

Ήδη ο πρόεδρος της ομάδας, Γιώργος Χριστοβασίλης, είχε συνάντηση με τον πρώην προπονητή του Πανιωνίου, Τάκη Λεμονή, που εκτός απροόπτου θα είναι ο αντικαταστάτης του Στέφαν Ντεμόλ στον πάγκο του ΠΑΣ Γιάννινα.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ:

«Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ.

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας».

Κλείνει ο Λεμονής!

24/11/2011, 09:18 | Διαβάστηκε 4683 φορές

Μόνο λίγες ημέρες θα μείνει ο ΠΑΣ Γιάννινα χωρίς προπονητή. Νέος της τεχνικός –εκτός συγκλονιστικού απροόπτου- πρόκειται να είναι ο Τάκης Λεμονής.

Ο Έλληνας προπονητής είχε συνάντηση χθες με τον κ.Χριστοβασίλη, τον πρόεδρο της ομάδας στην Αθήνα. Σε αυτή οι δύο άνδρες συζήτησαν τα βασικά σημεία της συνεργασίας τους, καταλήγοντας σε συμφωνία στα περισσότερα από αυτά. Εκτιμάται ότι οι διαφορές που υπάρχουν δεν είναι… ικανές να χαλάσουν τον «γάμο» μεταξύ ΠΑΣ Γιάννινα και Λεμονή, ο οποίος πολύ σύντομα θα αναλάβει και επίσημα τα ηνία της ομάδας.

Χθες κυκλοφόρησαν και αρκετές φήμες περί ενδιαφέροντος των ανθρώπων της ομάδας για τον Μάκη Χάβο, ο οποίος φέρεται πως ήταν η επόμενη επιλογή της διοίκησης.

Χωρίς Ζαϊρί και Τζάνη στην Κρήτη

24/11/2011, 17:58 | Διαβάστηκε 343 φορές

Χωρίς τους Ζαϊρί και Τζάνη συνεχίζεται η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα για την αναμέτρηση με τον Εργοτέλη. Ο Γιάννης Χριστόπουλος, ήταν αυτός που βρέθηκε στις εγκαταστάσεις των Ιωαννίνων και αυτός που θα καθίσει στον πάγκο μέχρι να βρεθεί ο αντικαταστάτης.

Παράλληλα στα δεδομένα του προπονητή ο Τάκης Λεμονής δείχνει να είναι το απόλυτο φαβορί για να αντικαταστήσει τον Στεφάν Ντεμόλ. Πληροφορίες αναφέρουν πως υπάρχει προφορική συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές και σύντομα αναμένονται εξελίξεις.

Ακόμα δεν αποκλείεται η πρώτη μεταγραφή για την χειμερινή περίοδο να γίνει από πολύ νωρίς με τον Βασίλη Ρόβα. Ο Έλληνας μέσος έχει κάνει προσφυγή στον ΟΦΗ και ίσως να μείνει ελεύθερος. Αν αυτό συμβεί και συναινέσει και ο νέος τεχνικός τότε θα αποκτηθεί και θα επιστρέψει μετά από δύο χρόνια και πάλι στα Γιάννινα.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:08 AM
Post #7

Forum Maniac

gazzetta.gr
Τέλος και με την βούλα ο Ντεμόλ
Πέμπτη, 24 Νοέ 2011 12:01

Παρελθόν και με την βούλα αποτελεί από τον πάγκο του ΠΑΣ ο Στεφάν Ντεμόλ. Οι Ηπεριώτες ευχαρίστησαν τον Βέλγο τεχνικός για τα όσα πρόσφερε στην ομάδα και του εύχονται καλή συνέχεια στην καριέρα του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ.

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας.

Όλο και πιο κοντά ο Λεμονής
Από Θοδωρής Βασίλης | Πέμπτη, 24 Νοέ 2011 11:05

Στην τελική ευθεία έχει μπει το θέμα της συμφωνίας του Τάκη Λεμονή με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Έλληνας τεχνικός είχε συνάντηση με τον πρόεδρο των Ηπειρωτών, Γιώργο Χριστοβασίλη και υπήρξε συμφωνία στα περισσότερα σημεία.

Οι δύο άνδρες είχαν ραντεβού στην Αθήνα συζητώντας τα βασικά σημεία της συνεργασίας κι εκτός απροόπτου θα υπάρξει συμφωνία. Η συμφωνία αναμένεται να επικυρωθεί και τυπικά την επόμενη εβδομάδα αφού όπως δήλωσε ο Έλληνας τεχνικός στο gazzetta.gr την άλλη εβδομάδα θα λύσει και τυπικά την συνεργασία του με τον Πανιώνιο.

Το βάρος στα τελειώματα ενόψει Εργοτέλη
Από Φώτης Καρακούσης | Πέμπτη, 24 Νοέ 2011 18:31

Υπό τις οδηγίες του Γιάννη Χριστόπουλου συνεχίστηκε η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα για το Σαββατιάτικο παιχνίδι με τον Εργοτέλη στην Κρήτη. Το βάρος έπεσε στα τελειώματα φάσεων.

Μπορεί η οριστικοποίηση του διαζυγίου με τον Στεφάν Ντεμόλ να μονοπώλησε το ενδιαφέρον, ωστόσο η ζωή συνεχίζεται και στον ΠΑΣ Γιάννινα σκέφτονται το επόμενο παιχνίδι, αυτό με τον Εργοτέλη στην Κρήτη. Η σημερινή προπόμνηση πραγματοποιήθηκε υπό τις οδηγίες του υπηρεσιακού προπονητή Γιάννη Χριστόπουλου, ο οποίος θα είναι και αυτός που θα καθίσει στο πάγκο στο Παγκρήτιο, αν δεν υπάρξουν άμεσες εξελίξεις με τον Τάκη Λεμονή.

Όσον αφορά το πρόγραμμα το βάρος έπεσε στο τελείωμα των φάσεων με τους Ηπειρώτες να θέλουν να φύγουν με το διπλό από την Κρήτη.

Στο ιατρικό δελτίο, εκτός αποστολής, η οποία θα ανακοινωθεί μετά την αυριανή προπόνηση, θα μείνουν οι Τζάνης και Ζαϊρί που δεν πρόλαβαν να ξεπεράσουν τα προβλήματά τους και ακολούθησαν και σήμερα πρόγραμμα αποθεραπείας. Μετά την προπόνηση θα ανακοινωθεί η αποστολή και νωρίς το απόγευμα θα αναχωρήσει αεροπορικώς για το Ηράκλειο.

Tα... καρφιά του Ντεμόλ!
Πέμπτη, 24 Νοέ 2011 23:26

Ο Στεφάν Ντεμόλ αποτελεί πλέον παρελθόν από τον ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά δεν... έχασε την ευκαιρία στο «αντίο» του να ρίξει τα βέλη του προς τον Βαγγέλη Αγγελή, χρεώνοντας ουσιαστικά σε αυτόν την απομάκρυνση του!

«Είμαι 18 μήνες στα Γιάννενα και ήμουν τους 16 απόλυτα ευτυχισμένος. Τους δύο τελευταίους είχαμε κάποια προβλήματα, άρχισε κάτι να στραβώνει αλλά στο τέλος μένει το καλό. Ήταν από τις καλύτερες εμπειρίες ως προπονητής αυτές που είχα εδώ» τόνισε αρχικά ο Βέλγος προπονητής που αναφέρθηκε στα όσα έγιναν τους τελευταίους μήνες και άλλαξαν το κλίμα στον «Άγιαξ της Ηπείρου» οδηγώντας τον ίδιο στην... πόρτα της εξόδου από τους «Ζωσιμάδες»!

Ο Στεφάν Ντεμόλ, στην πρώτη του συνέντευξη μετά την απόλυση του από τον ΠΑΣ Γιάννινα μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό Giga fm και τους δημοσιογράφους Έλενα Αντωνίου και Μιχάλη Μερτζιανίδη και παρακάτω δημοσιεύονται τα κυριότερα αποσπάσματα των όσων είπε:

Για τις καλύτερες και χειρότερες στιγμές: «Από την πρώτη στιγμή που συμφώνησα με την ομάδα βάλαμε κάποιους στόχους. Ο πρώτος ήταν να ανέβει η ομάδα στην Σούπερ Λίγκα και αυτόν τον πετύχαμε. Ο δεύτερος είναι να μείνει η ομάδα στην Σούπερ Λίγκα και είμαι απόλυτα πεπεισμένος ότι αυτό θα γινόταν αν συνέχιζα. Οι κακές στιγμές δεν είναι μόνο σήμερα ή χτες, αλλά τις τελευταίες 6 εβδομάδες με κάποιες διεργασίες που υπήρχαν γύρω από το όνομα μου και χάλασαν το κλίμα».

Για τους λόγους που το κλίμα χάλασε: «Πρέπει να καταλάβουμε ότι δεν είναι ίδιος ο προσανατολισμός σε όλες τις ομάδες. Στα Γιάννενα είναι ο κ. Χριστοβασίλης πρόεδρος, είναι ο κ. Αγγελής το αφεντικό στο ποδοσφαιρικό τμήμα και ο προπονητής που είναι το... αφεντικό κάθε μέρα για την ενδεκάδα και τις προπονήσεις. Δεν μπορώ να πω κάτι άλλα. Μένω σε αυτά. Όταν ήρθα στα Γιάννενα δέχτηκα αυτό το σύστημα».

Για τις μεταγραφές: «Την ευθύνη είχε μόνο ο Βαγγέλης Αγγελής. Αυτός μπορεί να μιλήσει και για τον προγραμματισμό, από την στιγμή που και ο πρόεδρος του δίνει την απόλυτη δύναμη. Πέρσι ένιωθα πολύ καλά στα Γιάννενα, αλλά αυτή την χρονιά από το καλοκαίρι υπήρχαν σημάδια που δεν έδειχναν πολύ καλά. Ειδικά τις τελευταίες έξι βδομάδες».

Για την διαμάχη ανάμεσα στον ίδιο και τον Αγγελή: «Είναι φυσιολογικό σε μια ομάδα να υπάρχουν και διαφωνίες και αντίθετες απόψεις. Το βαρύ κλίμα ξεκίνησε λίγο πριν το ματς με τον Ατρόμητο. Μετά από ένα ταξίδι στο Βέλγιο που πήγα να δω την μητέρα μου. Όταν γύρισα είπα την περίφημη φράση «όταν λείπει ο γάτος χορεύουν τα ποντίκια». Κάποιοι ίσως το παρεξήγησαν αυτό. Την πρώτη χρονιά που πηγαίναμε για άνοδο στην Σούπερ Λίγκα όλα ήταν καλύτερα από φέτος.

Όλο το κλίμα γύρω από την ομάδα ήταν πολύ καλύτερο. Δεν υπήρχε αυτό το θέμα με τα γήπεδα. Μπορούσαμε να κάνουμε προπονήσεις σε 3 γήπεδα. Όλοι οι άνθρωποι πληρώνονταν στην ώρα τους που ήταν πολύ βασικό. Από το καλοκαίρι δεν ξέρω αν είναι μόνο λόγω οικονομικής κρίσης, το κλίμα άλλαξε. Όταν ψάχνεις από το πρωί ως το βράδυ γήπεδο για να κάνεις προπόνηση, κι όταν αρχίζουν και οι παίκτες να παραπονιούνται για το οικονομικό είναι λογικό το κλίμα να αλλάζει».

Για την προπονητολογία: «Πριν μερικές βδομάδες άρχισαν να λένε ο κόουτς φεύγει έρχεται ο Χάβος, ο Βλάχος, ο «χ», ο «ψ». Αυτό δεν είναι καλό αλλά είμαι χρόνια στο ποδόσφαιρο και το καταλαβαίνω. Αλλά για τους παίκτες είναι πολύ δύσκολο αυτό. Πηγαίνουν στην προπόνηση και αναρωτιούνται τι γίνεται. Υπάρχει μεγάλη καχυποψία. Ελπίζω η απόφαση που θα πάρει ο κ. Αγγελής και μετά να πει το ναι ο πρόεδρος να είναι η καλύτερη λύση για τον ΠΑΣ Γιάννινα».

Για τα δικά του λάθη: «Όλοι κάνουμε λάθη. Αλλά όσοι με πήραν τηλέφωνο από το εξωτερικό μαθαίνονταν ότι έφυγα με ρωτούσαν γιατί; Μια ομάδα που ήρθε από την Β΄εθνική σε 9 ματς έχει 9 βαθμούς και με δύο παιχνίδια λιγότερα. Αυτό που μπορούσα να τους πω είναι ότι δεν αποφασίζω εγώ. Μακάρι αυτή η απόφαση να είναι η σωστή και μακάρι ο ΠΑΣ να μείνει στην Σούπερ Λίγκα γιατί αυτό επιθυμώ κι εγώ ακόμη και σήμερα».

Τι άλλαξε από πέρσι στις σχέσεις με τον Αγγελή: «Μπορεί να άλλαξε κάτι κι από τις δύο πλευρές. Αλλά εγώ αυτό που ξέρω ως λογικό είναι ότι από την στιγμή που κερδίσαμε την άνοδο θα έπρεπε να φωνάξει τον προπονητή και να ζητήσει την γνώμη για την νέα σεζόν. Είπα κάποια πράγματα και το 80-90% το απέρριψαν.

Το παράδοξο είναι ότι 2 ημέρες πριν ήρθε ο πρόεδρος με τον Αγγελή στα αποδυτήρια και είπε αυτός είναι ο προπονητής. Τον στηρίζουμε και συνεχίζουμε και δύο μέρες μετά φεύγω. Επειδή και εγώ υπήρξα παίκτης, ο κάθε παίκτης έχει δυνατότητα να δείξει αν δεν του αρέσει ένας προπονητής. Αναλύοντας το ματς με την Ξάνθη βλέπεις ότι οι παίκτες προσπαθούσαν ως το 93' και δεν φαίνονταν ότι είχαν πρόβλημα με τον προπονητή. Ήμασταν άτυχοι σε πολλές φάσεις».

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:08 AM
Post #8

Forum Maniac

soccerplus.gr
Μπιτσαξής: "Θα φύγω, δεν είμαι... Χάρι Πότερ"!
Ημερομηνία: 24/11/2011 - 13:36

Ο Πάνος Μπιτσαξής παρέθεσε απολογιστική συνέντευξη Τύπου για τη διετή του παρουσία στη θέση του Γενικού Γραμματέα Αθλητισμού, τονίζοντας πως δεν είναι ο... Χάρι Πότερ και θα φύγει αν δεν δοθούν περισσότερα χρήματα για τον αθλητισμό.

"Ο αθλητισμός καλύπτει το 0.2% του τακτικού προϋπολογισμού του κράτους, στο πεδίο των επενδύσεων μισό χιλιοστό. Αδύνατο, θέλει μπαγκέτα Χάρι Πότερ. Δεν μπορεί να γίνει. Το έχω καταστήσει σαφές στην ελληνική κυβέρνηση.

Δεν με βρίσκει αυτή η πολιτική σύμφωνο. Οι πόροι που χρησιμοποιούνται για τον αθλητισμό είναι ελάχιστοι. Οι Έλληνες αθλητές στενάζουν από υποχρηματοδότηση. Οι αθλητικές εγκαταστάσεις θα οδηγηθούν στο κλείσιμο.

Εκτιμώ ότι η πολιτική αυτή οφείλει να τροποποιηθεί. Έγινε σύσκεψη με τους κ.κ. Εμινίδη, Ιωαννίδη και Ανατολάκη. Έχω ενημερώσει το σύνολο των υπευθύνων. Αν συνεχιστεί αυτή η πολιτική, σημαίνει την δεδομένη αποχώρησή μου. Περιμένω την ψήφιση του προϋπολογισμού στις 7/12", ανέφερε χαρακτηριστικά ο ΓΓΑ, επιβεβαιώνοντας έτσι τις πληροφορίες που τον εμφανίζουν να σκέφτεται την παραίτηση αν δεν δοθεί λύση με το οξύ οικονομικό πρόβλημα του ελληνικού αθλητισμού.

Από εκεί και πέρα, ο κ. Μπιτσαξής είπε:

-Για τους συνδέσμους και τη βία: "Κάναμε πιο αυστηρό δίκαιο. Η αστυνομική αποτελεσματικότητα έχει τάσεις βελτίωσης παρά την ύπαρξη πολλών κενών. Προβλήματα υπάρχουν. Ακόμη στον χώρο του ποδοσφαίρου δρουν συμμορίες κοινού εγκλήματος. Ξέρουμε ότι όσο η βία απομακρύνεται από κερκίδες ποδοσφαίρου θα μεταφέρεται σε πλατείες ή κερκίδες άλλων αθλημάτων".

-Για τα στημένα: "Το απόστημα έσπασε. Αυτό είναι το συμπέρασμα της διετίας. Χάρη στη συντονισμένη δράση του κρατικού μηχανισμού. Έσπασε δίνοντας ως αποτέλεσμα την μεγαλύτερη ποινική έρευνα στην ιστορία της χώρας. Δεν θα κάνω κανένα σχόλιο για την ουσία της ποινικής ερευνας. Δεν θα πω ούτε μία λέξη που θα παραβιάζει κανένα τεκμήριο αθωότητας. Αυτό που οφείλαμε ήταν να σπάσει το απόστημα και να οδηγήσει στην ποινική έρευνα. Από εκεί και πέρα, η δικαιοσύνη έχει τους δικούς της μηχανισμούς.

Ενεργοποιήθηκε η αθλητική δικαιοσύνη. Έχουμε για πρώτη φορά μετά από 30 χρόνια πλήθος επιπτώσεων σε πολλές ομάδες. Η προσπάθεια εξυγίανσης δεν αφορούσε μόνο τα στημένα. Από την αθλητική δικαιοσύνη το συμπέρασμα είναι ένα. Τακτικοί δικαστές. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος, δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Όσο δεν γίνεται αυτό θα υπάρχουν αμφιβολίες, ομίχλες, ελληνική καχυποψία.

Ενεργοποιήθηκε ξανά και η ΕΕΑ. Έλεγχε με απόλυτη προσήλωση στη νομιμότητα. Η αξίωση στη νομιμότητα φαίνεται και από την ενεργοποίηση του ΣΔΟΕ.

Σε μία τόσο μεγάλη τομή που έγινε μετά από 30 χρόνια, δεν μπορεί να μην υπάρχουν λάθη και αδικίες. Αποκλείεται να μην έχουν γίνει αδικίες. Μέσα σε αυτή την διαδικασία δεν μπορεί να μην έχουν γίνει και λάθη. Αν κοιτάξουμε το δέντρο μπορούμε να πούμε το α ή το β, αν κοιτάξουμε το δάσος μπορούμε να πούμε με ασφάλεια ότι κάτι σημαντικό έγινε στο θέμα αυτό την τελευταία διετία.

Υπήρξαν αποφάσεις που με απασχόλησαν. Εκτιμώ ότι δεν αδικήθηκε καμία ομάδα. Εκτιμώ ότι έπρεπε να τιμωρηθούν και άλλοι".

-Για το πόσα χρήματα θα έπρεπε να δαπανώνται στον αθλητισμό, ώστε η κατάσταση να είναι διαχειρίσιμη: "100 εκατομμύρια ευρώ στην παραγωγική του δράση ετησίως. Το 2008 ήταν 135. Η πρόταση Βενιζέλου λέει 84. Αυτά τα 16 εκατομμύρια όμως είναι ουσιώδη.

Με αυτά τα 16 εκατομμύρια λειτουργούν 27 αθλητικά κέντρα. Από εδώ και πέρα, θα έχουμε απώλειες. Εγκαταστάσεις θα κλείσουν, ομοσπονδίες θα αναστείλουν τη λειτουργία τους. Το επισημαίνω και πρέπει να το προλάβουμε".

-Για το προπονητικό κέντρο των εθνικών ομάδων: "Έχω ζητήσει το προπονητικό κέντρο εθνικών ομάδων να γίνει στο Μαρκόπουλο, εκεί που είναι τώρα ο ΟΔΙΕ".

Τσέκαραν εισιτήριο Πλατανιάς και Διαγόρας...
Ημερομηνία: 24/11/2011 - 19:38

Ο Διαγόρας και ο Πλατανιάς πήραν την Πέμπτη τα δύο τελευταία εισιτήρια για την τέταρτη φάση του Κυπέλλου. Αμφότεροι επικράτησαν στα πέναλτι των ΠΑΟ Ρουφ και Οδυσσέα Αναγέννησης, αντίστοιχα. Το πανόραμα του Κυπέλλου.

ΠΑΟ Ρουφ - Διαγόρας 0-0 (2-4 πέν.)

Ηρωική πρόκριση για τον Διαγόρα στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου, καθώς παρότι ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες, επικράτησε 4-2 στα πέναλτι του ΠΑΟ Ρουφ! Επόμενος αντίπαλός του θα είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Το παιχνίδι στην κανονική του διάρκεια αλλά και στην παράταση έληξε ισόπαλο δίχως τέρματα. Ένα λεπτό πριν από την ολοκλήρωση του ενενηντάλεπτου, αποβλήθηκε ο Μπαούρης του Διαγόρα, ενώ στο 105' την κόκκινη κάρτα είδε και ο Μπακάλης. Στο ίδιο λεπτό, ο ΠΑΟ Ρουφ κέρδισε πέναλτι αλλά ο Καφές, ο οποίος ανέλαβε την εκτέλεσή του, έστειλε την μπάλα άουτ.
Έτσι, οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι, όπου ο τερματοφύλακας Πονηρός έπιασε δύο και συνέβαλε τα μέγιστα στην επικράτηση της ομάδας της Ρόδου με 4-2.

Οδυσσέας Αναγέννησης – Πλατανιάς 0-0 (3-4 πεν.)

Στη διαδικασία των πέναλτι ξεπέρασε το εμπόδιο του Οδυσσέα Αναγέννησης ο Πλατανιάς καθώς επικράτησε 4-3 και. έδωσε ραντεβού με την Κέρκυρα στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου. Το ματς, που ήταν κακό ποιοτικά, έληξε δίχως τέρματα στην κανονική του διάρκεια αλλά και στον εξτρά χρόνο της παράτασης.

Στη διαδικασία των πέναλτι οι Χανιώτες ήταν περισσότερο ψύχραιμοι και ικανοί και επικράτησαν 4-3.

Τα αποτελέσματα της 2ης φάσης

Τρίτη 22/11

Οικονόμος Τσαριτσάνης - Πανσερραϊκός 1-1 (4-5 πεν.)
Προοδευτική - Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Επανομής 1-2

Τετάρτη 23/11

Καλαμάτα – Φωκικός 0-0 (3-0 στα πέναλτι)
Κεραυνός Γλυφάδας – Καλλονή 2-2 (4-5 στα πέναλτι)
Δόξα Κρανούλας – Παναχαϊκή 2-2 (3-4 στα πέναλτι)
Βατανιακός - Αγροτικός Αστέρας 0-1
Ζάκυνθος – Πιερικός 0-1
Μέγας Αλέξανδρος Ηράκλειας - Εθνικός Αστέρας 0-2
Τύρναβος – Βέροια 0-2
Αετός Σκύδρας - Ηρακλής Ψαχνών 1-0
Νίκη Βόλου – Θρασύβουλος 0-1
Ρούβας – Λάρισα 0-1
Απόλλων Σμύρνης - Πανθρακικός 0-2
Πόντιοι Κατερίνης - Βύζας Μεγάρων 1-0
Αστέρας Μαγούλας - Καλλιθέα 2-2 (2-4)

Πέμπτη 24/11

ΠΑΟ Ρουφ – Διαγόρας 0-0 (2-4 πέν.)
Οδυσσέας Αναγεννήσεως – Πλατανιάς 0-0 (3-4 πεν.)

3η Φάση – 7/12/2011

Αετός Σκύδρας - Πιερικός
Καλλιθέα - Βέροια

4η Φάση – 21/12/2011

Αναγέννηση Επανομής-Ατρόμητος Αθηνών
Πανθρακικός-Άρης
Αγροτικός Αστέρας-Παναθηναϊκός
Παναχαϊκή-ΟΦΗ
Καλαμάτα-ΑΕΚ
Καλλονή-Πανιώνιος
Εθνικός Αστέρας -ΠΑΟΚ
Θρασύβουλος -Λεβαδειακός
Πλατανιάς- Κέρκυρα
Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
Πόντιοι Κατερίνης - Ξάνθη
Προοδευτική-Αστέρας Τρίπολης
Λάρισα-Παναιτωλικός
Διαγόρας - ΠΑΣ Γιάννινα
Νικητής του Αετός Σκύδρας-Πιερικός με Ολυμπιακό
Νικητής του Καλλιθέα - Βέροια με Δόξα Δράμας

Επικαιρότητα σε "Δεύτερο" πλάνο

Πανιώνιος: Συνάντηση διοίκησης με τους "πάνθηρες"
23:30 | 24/11/2011

Σε καλό κλίμα έγινε την Πέμπτη συνάντηση του προέδρου του Ερασιτέχνη Πανιωνίου, Βασίλη Τσάβαλου και του τεχνικού διευθυντή, Αντώνη Μανίκα, με τους οργανωμένους οπαδούς της ομάδας.Στην συνάντηση αυτή, άπαντες εξέφρασαν τις θέσεις τους και κατέθεσαν τις προτάσεις τους για την πορεία της ομάδας στο μέλλον, ενώ τάχθηκαν υπέρ της συσπείρωσης όλων των Πανιώνιων, προκειμένου να μπορέσει ο σύλλογος να βαδίσει ξανά στον δρόμο των επιτυχιών.

Παράλληλα οι οπαδοί ενημερώθηκαν για τις τελευταίες εξελίξεις, αλλά και για την στελέχωση της ομάδας σε όλα τα επίπεδα με γνωστά μέλη της οικογένειας του Πανιωνίου. Όπως αναφέρουν οι άνθρωποι της ομάδας «η προσπάθεια για την σωτηρία της ομάδας, είναι τιτάνια και για να κερδηθεί η... μάχη χρειάζεται η υποστήριξη όλων των Πανιώνιων από την θέση που μπορεί να προσφέρει ο καθένας».

Media: Τριήμερη απεργία στην “Ελευθεροτυπία”
19:46 | 24/11/2011

Στα όριά τους είναι οι εργαζόμενοι στην Ελευθεροτυπία και στην σημερινή γενική συνέλευση αποφάσισαν με συντριπτική πλειοψηφία να πραγματοποιήσουν τριήμερη απεργία 1,2 και 3 Δεκεμβρίου, εκτός αν μέχρι τις 30/11 η ιδιοκτησία τους καταβάλει τα οφειλόμενα.

Σούπερ Λιγκα: Πρόστιμο 16.000 στον Ολυμπιακό για το ντέρμπι
19:10 | 24/11/2011

Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή πήρε τις παρακάτω αποφάσεις στο πλαίσιο των συναντήσεων της 10ης Αγωνιστικής. Αναλυτικά :

Α) ΠΑΕ ΑΕΚ: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή δύο χιλιάδων πεντακοσίων ευρώ.

Β) ΠΑΕ Εργοτέλης Δ.Ε, Σ.Λαμπράκης (εκπρόσωπος): Για τη συμπεριφορά του εκπροσώπου της ΠΑΕ Εργοτέλης Δ.Ε. κ. Σ. Λαμπράκη: απαλλάσσονται.

Γ) ΠΑΕ Ολυμπιακός: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή δεκαέξι χιλιάδων ευρώ.

Η κάτωθι απόφαση αφορά την 8η αγωνιστική

Α) ΠΑΕ ΑΕΚ: Για υβριστικά συνθήματα των φιλάθλων της καθώς επίσης για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή επτά χιλιάδων ευρώ.

* Οι υποθέσεις των ΠΑΕ ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΠΑΟΚ και ΟΦΗ αναβλήθηκαν λόγω κωλύματος των πληρεξούσιων δικηγόρων των ΠΑΕ.

Media: Η Ώρα της μεγάλης επιστροφής πλησιάζει
18:58 | 24/11/2011

Από τους συναδέλφους δημοσιογράφους και τους λοιπούς εργαζόμενους της "Κιτρινόμαυρης Ώρας" λάβαμε το ακόλουθο μήνυμα: "Οι πιστοί μας αναγνώστες, που μας έχουν βομβαρδίσει με e-mail το τελευταίο τριήμερο της απουσίας μας, ας πάψουν να αγωνιούν, καθώς επανερχόμαστε δριμύτεροι. Η «Κιτρινόμαυρη Ώρα», περνώντας πλέον στα χέρια των εργαζομένων της, είναι έτοιμη και θα εμφανιστεί ξανά στα περίπτερα πάρα πολύ σύντομα, με νέες αποκαλύψεις και πολλές εκπλήξεις, που θα «αποζημιώσουν» και με το παραπάνω τους Ενωσίτες που θα την ξαναπάρουν στα χέρια τους.
Η φωνή της ΑΕΚ είναι εδώ και θα ακουστεί πιο δυνατή από ποτέ.
Οι εργαζόμενοι".

ΑΕΚ: Μέσα Μάκος, Λεονάρντο, εκτός ο Καφές
16:33 | 24/11/2011

Χωρίς τον Παντελή Καφέ πραγματοποιήθηκε η προπόνηση της Πέμπτης στην ΑΕΚ. Ο Έλληνας διεθνής υποφέρει από θλάση στον δεξιό δικέφαλο και ο απεικονιστικός έλεγχος θα δείξει το διάστημα απουσίας του από τις υποχρεώσεις της ομάδας. Αντίθετα, ευχάριστα ήταν τα νέα για τους Λεονάρντο και Μάκο ακολούθησαν κανονικά το πρόγραμμα αποθεραπείας που έκαναν την Πέμπτη όσοι αγωνίστηκαν στο ματς με τον Λεβαδειακό και θα βρίσκονται στην διάθεση της τεχνικής ηγεσίας για το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Παναιτωλικό.

Αγγλία: "Χτυπάει" τον... δήμιό της η Σίτι
16:01 | 24/11/2011

Η εμφάνιση και τα δυο γκολ που σημείωσε ο Έντισον Καβάνι σε βάρος της Μάντσεστερ Σίτι στο παιχνίδι με την Νάπολι στο Σάν Πάολο για το Champions League φαίνεται πως θα κάνουν τον βαθύπλουτο ιδιοκτήτη των «πολιτών» να κινήσει τις διαδικασίες για να τον φέρει στην ομάδα του. Από την στιγμή που ο Μαντσίνι τα “έσπασε” οριστικά με τον Κάρλος Τέβες, η Σίτι ψάχνει για έναν ακόμη επιθετικό περιοχής και σύμφωνα με την «Daily Star» έχει επιλέξει ως πρώτο στόχο τον Καβάνι. Επίσης, η αγγλική εφημερίδα υποστηρίζει ότι το ποσό που είναι διατεθειμένη να πληρώσει η Σίτι στην Νάπολι για τον Καβάνι φτάνει τα 30 εκατομμύρια λίρες. Κατά μια πληροφορία, η πρώτη προσέγγιση από πλευράς Σίτι προς τον Καβάνι έχει ήδη γίνει, σε συνάντηση που είχε σκάουτερ της αγγλικής ομάδας με τον εκπρόσωπο του παίκτη στην Ρώμη.
Δ.Δ.

Πανιώνιος: Επέστρεψε στον πάγκο ο Μάντζιος
13:50 | 24/11/2011

O Άκης Μάντζιος επιστρέφει έπειτα από σχεδόν έναν χρόνο στην τεχνική ηγεσία του Πανιωνίου, όπως ανακοίνωσε η νεοσμυρνιώτικη ΠΑΕ, αντικαθιστώντας τον Τάκη Λεμονή. Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ: "Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Απόστολο Μάντζιο. Ο Ελληνας τεχνικός αναλαμβάνει την καθοδήγηση της ομάδας μέχρι το τέλος της περιόδου. Ο Απόστολος Μάντζιος, ως ποδοσφαιριστής έχει φορέσει τη φανέλα της ομάδας σε 184 αγώνες πρωταθλήματος και 22 αγώνες κυπέλλου. Διετέλεσε μέλος και αρχηγός της "χρυσής ομάδας" που κατέκτησε το κύπελλο Ελλάδος το 1998. Η επίσημη παρουσίαση του νέου τεχνικού, θα λάβει χώρα το Σάββατο 26 Νοεμβρίου στις 15:30 στην αίθουσα Τύπου του σταδίου της Νέας Σμύρνης. Η ΠΑΕ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Αντώνη Μανίκα, ο οποίος αναλαμβάνει καθήκοντα τεχνικού διευθυντή της ομάδας. Ο Αντώνης Μανίκας ως ποδοσφαιριστής έχει φορέσει την φανέλα του Πανιωνίου σε 157 αγώνες πρωταθλήματος, από την περίοδο 1977-78 μέχρι και την περίοδο 1989-90. Διετέλεσε μέλος της "χρυσής ομάδας" του 1979 που κατέκτησε το κύπελλο Ελλάδος. Η επίσημη παρουσίαση του νέου τεχνικού διευθυντή, θα λάβει χώρα το Σάββατο 26 Νοεμβρίου στις 15:30 στην αίθουσα Τύπου του σταδίου της Νέας Σμύρνης".

ΠΑΣ Γιάννινα: Πολύ κοντά σε συμφωνία με τον Λεμονή
11:17 | 24/11/2011

Στην τελική ευθεία έχει μπει το θέμα της συμφωνίας του Τάκη Λεμονή με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Έλληνας τεχνικός είχε συνάντηση με τον πρόεδρο των Ηπειρωτών, Γιώργο Χριστοβασίλη, και υπήρξε συμφωνία στα περισσότερα σημεία. Οι δύο άνδρες είχαν ραντεβού στην Αθήνα συζητώντας τα βασικά σημεία της συνεργασίας κι εκτός απροόπτου θα υπάρξει συμφωνία. Η συμφωνία αναμένεται να επικυρωθεί και τυπικά την επόμενη εβδομάδα, καθώς τότε ο Έλληνας τεχνικός θα λύσει και τυπικά την συνεργασία του με τον Πανιώνιο. Στο μεταξύ, παρελθόν και με την βούλα αποτελεί από τον πάγκο του ΠΑΣ ο Στεφάν Ντεμόλ. Οι Ηπειρώτες ευχαρίστησαν τον Βέλγο τεχνικό για τα όσα πρόσφερε στην ομάδα και του εύχονται καλή συνέχεια στην καριέρα του. Αναλυτικά η ανακοίνωση: "Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ. Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας".

ΠΑΟΚ: Παρακολούθησε τον Εθνικό Αστέρα ο Μπόλονι
11:01 | 24/11/2011

Την ευκαιρία να δει από κοντά τον προσεχή αντίπαλο του ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδας, Εθνικό Αστέρα, είχε στην Ηράκλεια Σερρών ο Λάζλο Μπόλονι. Ο τεχνικός του ΠΑΟΚ εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως η χθεσινή προπόνηση του «Δικεφάλου του Βορρά» ήταν πρωινή και ο ίδιος βρέθηκε στην Ηράκλεια Σερρών, όπου είδε τον αγώνα του Μέγα Αλέξανδρου με τον Εθνικό Αστέρα, με την ομάδα της Καισαριανής να παίρνει την πρόκριση (2-0) για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ στην έδρα της για τον νοκ άουτ αγώνα στις 21 ή 22 του Δεκέμβρη. Ο Ρουμάνος τεχνικός είχε την ευκαιρία έστω και σε πρώιμο χρόνο να πάρει μία εικόνα για τον αντίπαλο της ομάδας της Θεσσαλονίκης για το Κύπελλο Ελλάδας, μιας και βρέθηκε στο γήπεδο μαζί με τον Κώστα Ιωσηφίδη και κράτησε σημειώσεις για τον αντίπαλο του ΠΑΟΚ στη διοργάνωση.

Άρης: Δεν θα κάνει ένσταση για την αποβολή Ούμπιντες
10:13 | 24/11/2011

Αν και αρχικά οι διοικούντες την ΠΑΕ Άρης είχαν αποφασίσει να καταθέσουν ένσταση για την ανύπαρκτη δεύτερη κίτρινη κάρτα που έδειξε ο διαιτητής Μήτσιος στον Χαβιέ Ούμπιντες στο ματς με τον ΟΦΗ, με αποτέλεσμα ο Αργεντινός παίκτης να αποβληθεί, τελικά έκαναν πίσω. Οι Θεσσαλονικείς ήθελαν να κάνουν αρχικά ένσταση, επισυνάπτοντας μάλιστα και το βίντεο του αγώνα που δείχνει ότι ο Ούμπιντες δεν ακούμπησε τον Παπουλή και ότι ο παίκτης του ΟΦΗ έπεσε μόνος του στον αγωνιστικό χώρο, όμως άλλαξαν γνώμη και δεν θα προβούν σε αυτή την ενέργεια.

Δημητρίου: Αρκετές πιθανότητες για Ροναλντίνιο στον ΠΑΟ
09:36 | 24/11/2011

Μετά τις τελευταίες εξελίξεις, το ενδεχόμενο να ντυθεί στα πράσινα ο Ροναλντίνιο όχι μόνο δεν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας, αλλά σύμφωνα με τον Έλληνα εκπρόσωπο του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ, το deal έχει πολύ μεγάλες πιθανότητες να ολοκληρωθεί θετικά! Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στην εφημερίδα Sportday ο μάνατζερ Ανδρέας Δημητρίου: «Υπάρχει επίσημο ενδιαφέρον από τον Αλ Σαούντ και τους άλλους επενδυτές που είναι μαζί του για να πάρουν τον Παναθηναϊκό. Πλέον, μπορώ να σας πω ότι υπάρχουν αρκετές πιθανότητες για τον Ροναλντίνιο. Επικοινώνησε με τον Ασίς ένας από τους Άραβες επενδυτές και επισημοποίησε το ενδιαφέρον τους για τον παίκτη. Η προσφορά που έχουν κάνει για τον παίκτη τον καλύπτει. Θα τα πούμε αύριο στην Αθήνα με ανθρώπους του πρίγκιπα». Σύμφωνα με τα όσα υποστηρίζει η πλευρά Ροναλντίνο, η προσφορά αγγίζει τα 25 εκ. ευρώ για τον παίκτη (τα καλύπτει πετρελαϊκή εταιρεία) για ένα χρόνο και τα 10 εκ. ευρώ που θέλει η Φλαμένκο (ενημέρωσε ο Ασίς την ομάδα).

Παναθηναϊκός: Πάνε στη Μπρέσια Πετρόπουλος και Ταμπάκης
09:33 | 24/11/2011

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα «bresciaingol.com», o Αντώνης Πετρόπουλος και ο Αλέξανδρος Ταμπάκης θα πάνε στην Μπρέσια αφού υπάρχει καταρχήν συμφωνία με τον Παναθηναϊκό. Η ιταλική ομάδα έχει εκφράσει περίπου εδώ και ένα μήνα το ενδιαφέρον της για τον επιθετικό και τον τερματοφύλακα του "τριφυλλιού". Στη γείτονα χώρα θεωρούν τελειωμένη υπόθεση την μεταγραφή από τον Ιανουάριο, έστω και ως δανεικών των παικτών του Παναθηναϊκού! Ο Πετρόπουλος θα έχει οψιόν αγοράς για το καλοκαίρι στις 200.000 ευρώ και ο Ταμπάκης ένα μικρότερο ποσό. Από το στρατόπεδο του Παναθηναϊκού παραχωρούν τους παίκτες ως δανεικούς τον Ιανουάριο.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 12:09 AM
Post #9

Forum Maniac

sportdog.gr
24.11.2011 - 11:50

Ντεμόλ ήταν και πάει...

Παρελθόν και επίσημα από την τεχνική ηγεσία του ΠΑΣ Γιάννενα αποτελεί ο Στεφάν Ντεμόλ, με την ΠΑΕ να ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας τους.
Ντεμόλ ήταν και πάει...

"Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ.

Η ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας", αναφέρει η σχετική ανακοίνωση των Γιαννιωτών, με τον Βέλγο τεχνικό να αποτελεί και επίσημα παρελθόν από τον "Άγιαξ"

24.11.2011 - 10:16

Τον έχει πιάσει από τον Λεμο... νη!

Επαφή με τον Τάκη Λεμονή είχε χθες ο Γιώργος Χριστοβασίλης, προκειμένου να συζητήσουν τα βασικά σημεία της συνεργασίας τους.
Τον έχει πιάσει από τον Λεμο... νη!

Οι δύο άνδρες βρίσκονται πολύ κοντά σε συμφωνία, αν και χθες το βράδυ το όνομα του Μάκη Χάβου ακούστηκε στα Γιάννενα...

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 02:20 PM
Post #10

Forum Maniac

Επίσημα από την ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Η αποστολή για τον αυριανό αγώνα (17:15 Novasports 3) κόντρα στον Εργοτέλη (25/11/11)
Δημοσίευση: Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 13:10 - Τελ. ανανέωση: Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 13:31

Με μια πρωινή προπόνηση που διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο "Ζωσιμάδες" ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ, εν όψει της αυριανής αναμέτρησης με τον Εργοτέλη (17:15 Novasports 3) στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Ο τεχνικός Γιάννης Χριστόπουλος μετά το τέλος του προγράμματος ανακοίνωσε την αποστολή η οποία απαρτίζεται από 18 ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα αυτοί είναι οι: Κηπουρός, Φέγκρους, Πάντος, Κώτσιος, Μιχαήλ, Βάντερσον, Κειτά, Τζημόπουλος, Λίλα, Πατσατζόγλου, Κυριάκος, Σκούφαλης, Ντε Βινσέντι, Βίλα, Γεωργίου, Μπεσέρα, Κουέβας και Μπακαγιόκο Ιμπραίμα.

Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Μπαγκαγιόκο (ενοχλήσεις στον δικέφαλο), Τζάνης και Ζαιρί, ενώ στα Γιάννενα θα μείνει και ο Μπουζίντ ο οποίος αντιμετωπίζει ένα οικογενειακό πρόβλημα.

Επίσης εκτός έμειναν οι Ντάσιος, Ανδράλας, Ταμπάσης. Οι προαναφερθέντες παίκτες θα προπονηθούν αύριο το πρωί και την Κυριακή, ενώ όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών θα πραγματοποιήσουν πρόγραμμα αποθεραπείας. Η αποστολή του ΠΑΣ θα αναχωρήσει το μεσημέρι για την Θεσσαλονίκη και από εκεί αεροπορικώς το απόγευμα θα πετάξει για το Ηράκλειο.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - Χρηματικό πρόστιμο 1.000 ευρώ στον Πολ Κειτά για πειθαρχικό παράπτωμα (25/11/11)
Δημοσίευση: Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 13:15 - Τελ. ανανέωση: Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 13:13

Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ενημερώνει πως ο ποδοσφαιριστής Πολ Κειτά τιμωρήθηκε με χρηματικό πρόστιμο 1.000 ευρώ για τους εξής λόγους:

α) Για φραστικό επεισόδιο στην προπόνηση της 17ης Νοεμβρίου που είχε με τον Στεφάν Ντεμόλ,
β) Εκνευρισμένος με τον προπονητή και χωρίς κατόπιν άδειας αυτού αποχώρησε από το πρόγραμμα της προπόνησης.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 02:23 PM
Post #11

Forum Maniac

Επίσημα από την ΠΑΕ Εργοτέλης
Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 25-11-2011

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του Εργοτέλη για το αυριανό παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Παγκρήτιο Στάδιο. Το σημερινό πρόγραμμα οι παίκτες της ομάδας μας έκαναν ασκήσεις στις σέντρες και στα τελειώματα των φάσεων.
Μετά το τέλος της προπόνησης ο Νίκος Καραγεωργίου ανακοίνωσε την αποστολή για το παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής, η οποία αποτελείται από 19 ποδοσφαιριστές.
Αναλυτικά την αποστολή απαρτίζουν οι: Καβουσάκης, Πίρσον, Σαρρής, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Ολίσε, Ντάντομο, Μπέτο, Φραγκουλάκης, Χρυσοφάκης, Κυριακίδης, Λεάλ, Κουτσιανικούλης, Κατσικοκέρης, Βίσιο, Ρέντζας, Μπούντιμιρ και Καρέλης.

ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ 25-11-2011

Εν όψει της αυριανής (26/11, 17.15) αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Παγκρήτιο Στάδιο, ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΝΩΣΙΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, Απόστολος Παπουτσάκης, έκανε την παρακάτω δήλωση:
«Από το παιχνίδι του Σαββάτου μπαίνουμε στην τελική ευθεία για την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Τα πέντε παιχνίδια που απομένουν είναι ικανά να βάλουν την ομάδα μας σε τροχιά διεκδίκησης του μεγάλου στόχου που έχουμε θέσει. Οι δυνατότητές μας είναι σαφώς μεγαλύτερες από αυτές που έχουν φανεί μέχρι τώρα και είμαι βέβαιος ότι από αύριο κιόλας αυτό θα αρχίσει να αποδεικνύεται και μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Τα εμπόδια που παρουσιάζονται δεν είναι ικανά να μας σταματήσουν. Όλοι μαζί θα συνεχίσουμε τη μεγάλη προσπάθεια που έχουμε ξεκινήσει και στο τέλος θα πανηγυρίσουμε. Η ώρα της αντεπίθεσης έφτασε! Από εδώ και στο εξής κάθε παιχνίδι στο Παγκρήτιο Στάδιο θα είναι και ένα ραντεβού με την ιστορία. Ραντεβού που δεν επιτρέπει αδικαιολόγητες απουσίες!»

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 25-11-2011

Η ΠΑΕ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΝΩΣΙΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ενημερώνει ότι από τα παιδιά της Ακαδημίας του συλλόγου μας που θα βρεθούν αύριο στο Παγκρήτιο Στάδιο για την αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα, πέντε που θα αναδειχθούν μέσω κλήρωσης, θα συμμετάσχουν σε επίσημη φωτογράφιση με την πρώτη ομάδα.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 02:55 PM
Post #12

Forum Maniac

Επίσημα από την ΕΠΟ
Αποφάσεις Πειθαρχικής Επιτροπής (25/11/2011)

Κατά την τελευταία της συνεδρίαση, η Πειθαρχική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας έλαβε τις εξής αποφάσεις:
1. Με την υπ΄αριθμ. 286/24-11-2011 απόφασή της παραπέμπει την κατά του ΧΡΗΣΤΟΥ ΣΦΗΚΑ, διαιτητή ποδοσφαίρου, υπόθεση, στην αρμόδια Πειθαρχική Επιτροπή της ΚΕΔ.
2. Με την υπ΄αριθμ. 287/24-11-2011 απόφασή της, δέχεται την ένσταση του σωματείου ΑΜΣ ΟΙ ΒΡΑΣΙΕΣ για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή του σωματείου ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ και κατακυρώνει τον αγώνα μεταξύ των ομάδων ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ-ΑΜΣ ΒΡΑΣΙΕΣ της 06.11.2011 του πρωταθλήματος της Δ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (6ου Ομίλου) υπέρ του Σωματείου ΑΜΣ ΟΙ ΒΡΑΣΙΕΣ με τέρματα 3-0. Επιβάλλει χρηματικό πρόστιμο εκατό (100) ευρώ στο σωματείο ΑΟ ΕΙΚΟΣΙΜΙΑΣ.
3. Με την υπ΄αριθμ. 288/24-11-2011 απόφασή της, δέχεται την ένσταση του σωματείου ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή του σωματείου ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ και κατακυρώνει τον αγώνα μεταξύ των ομάδων ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ-ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ της 06.11.2011 του πρωταθλήματος της Δ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (8ου Ομίλου) υπέρ του σωματείου ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ με τέρματα 3-0. Επιβάλλει χρηματικό πρόστιμο τρακοσίων (300) ευρώ στο σωματείο ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.
4. Με την υπ΄αριθμ. 289/24-11-2011 απόφασή της, δέχεται την ένσταση του σωματείου ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ για αντικανονική συμμετοχή ποδοσφαιριστή του σωματείου ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ και κατακυρώνει τον αγώνα μεταξύ των ομάδων ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ-ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ της 05.11.2011 του πρωταθλήματος της Δ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (9ου Ομίλου) υπέρ του Σωματείου ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ με τέρματα 3-0. Επιβάλλει χρηματικό πρόστιμο τρακοσίων (300) ευρώ στο Σωματείο ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ.
5. Με την υπ΄αριθμ. 290/24.11.2011 απόφασή της, κηρύσσει την ΠΑΕ ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ 1964 πειθαρχικώς ελεγκτέα και επιβάλλει σ΄ αυτήν χρηματική ποινή τριάντα επτά χιλιάδων πεντακοσίων (37.500) ευρώ (φιλικός αγώνας ΠΑΕ ΑΕ ΛΑΡΙΣΑ 1964-ΠΑΕ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ στις 30.08.2011).
6. Με την υπ΄αριθμ. 291/24.11.2011 απόφασή της, κηρύσσει το ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΕ ΕΡΜΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ πειθαρχικώς ελεγκτέο και επιβάλλει σ΄ αυτό χρηματική ποινή τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ (αγώνας Δ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΕ ΕΡΜΗΣ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ-ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ στις 06.11.2011).
7. Με την υπ΄αριθμ. 292/24.11.2011 απόφασή της, κηρύσσει το ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ πειθαρχικώς ελεγκτέο και επιβάλλει σ΄ αυτό χρηματική ποινή τριών χιλιάδων (3.000) ευρώ (αγώνας Δ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΑΛΟΜΟΥ-ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ στις 06.11.2011).
8. Με την υπ΄αριθμ. 293/24-11-2011 απόφασή της κηρύσσει τον ΚΩΝ/ΝΟ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ, πρόεδρο της ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΟ και την ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ πειθαρχικά ελεγκτέους και επιβάλλει 1) στον ΚΩΝ/ΝΟ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ χρηματική ποινή πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ και απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για δυο (2) μήνες και 2) στην ΠΑΕ ΙΩΝΙΚΟΣ χρηματική ποινή πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ (ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΓΙΑ ΔΥΣΜΕΝΕΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ).
9. Με την υπ΄αριθμ. 294/24-11-2011 απόφασή της κηρύσσει τον ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΝΤΕΛΗ, πρόεδρο του ΔΣ της ΗΡΑΚΛΗΣ και την ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ πειθαρχικά ελεγκτέους και επιβάλλει 1) στον ΑΝΔΡΕΑ ΠΑΝΤΕΛΗ χρηματική ποινή πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ και απαγόρευση εισόδου στους αγωνιστικούς χώρους για δυο (2) μήνες και 2) στην ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ χρηματική ποινή πέντε χιλιάδων (5.000) ευρώ (ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΓΙΑ ΔΥΣΜΕΝΕΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ).
10. Με την υπ΄ αριθμ. 295/2011 απόφασή της κατακυρώνει τον αγώνα της Δ΄ Εθνικής Κατηγορίας της 6-11-2011, μεταξύ των ομάδων ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΑΟ ΑΡΤΑΣ-ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ υπέρ του πρώτου αθλητικού σωματείου, με τέρματα 3-0. Αφαιρεί δυο (2) βαθμούς από τον βαθμολογικό πίνακα της τρέχουσας ποδοσφαιρικής περιόδου και από τον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος της επόμενης περιόδου 2012-2013 που θα συμμετάσχει δύο (2) βαθμούς από το σωματείο ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ, σε βάρος του οποίου επιβάλλει χρηματική ποινή χιλίων πεντακοσίων (1.500) €.
11. Με την υπ΄ αριθμ. 296/2011 απόφασή της κατακυρώνει τον αγώνα της Δ΄ Εθνικής Κατηγορίας της 6-11-2011, μεταξύ των ομάδων ΘΗΒΑ Α.Ο.-ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑ, υπέρ του πρώτου αθλητικού σωματείου, με τέρματα 3-0. Αφαιρεί δυο (2) βαθμούς από τον βαθμολογικό πίνακα της τρέχουσας ποδοσφαιρικής περιόδου και από τον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος της επόμενης περιόδου 2012-2013 που θα συμμετάσχει δύο (2) βαθμούς από το σωματείο ΕΝΩΣΗ ΠΑΝΑΣΠΡΟΠΥΡΓΙΑΚΟΥ ΔΟΞΑ, σε βάρος του οποίου επιβάλλει χρηματική ποινή χιλίων πεντακοσίων (1.500) €.
12. Με την υπ΄ αριθμ. 297/2011 απόφασή της κατακυρώνει τον αγώνα της Δ΄ Εθνικής Κατηγορίας της 6-11-2011, μεταξύ των ομάδων ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ-ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ, υπέρ του πρώτου αθλητικού σωματείου, με τέρματα 3-0. Αφαιρεί δυο (2) βαθμούς από τον βαθμολογικό πίνακα της τρέχουσας ποδοσφαιρικής περιόδου και από τον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος της επόμενης περιόδου 2012-2013 που θα συμμετάσχει δύο (2) βαθμούς από το σωματείο ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ, σε βάρος του οποίου επιβάλλει χρηματική ποινή χιλίων πεντακοσίων (1.500) €.
13. Με την υπ΄ αριθμ. 298/2011 απόφασή της κατακυρώνει τον αγώνα της Δ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ερασιτεχνικού Πρωταθλήματος της 13-11-2011, μεταξύ των ομάδων ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ ΑΣ-ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ, υπέρ του πρώτου αθλητικού σωματείου, με τέρματα 3-0. Αφαιρεί δυο (2) βαθμούς από τον βαθμολογικό πίνακα της τρέχουσας ποδοσφαιρικής περιόδου και από τον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος της επόμενης περιόδου 2012-2013 που θα συμμετάσχει δύο (2) βαθμούς από το σωματείο ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ, σε βάρος του οποίου επιβάλλει χρηματική ποινή χιλίων πεντακοσίων (1.500) €.
14. Με την υπ΄ αριθμ. 299/2011 απόφασή της κηρύσσει τον εγκαλούμενο ΚΟΥΤΣΟΥΡΗ ΧΑΡΙΤΩΝΑ, εκπρόσωπο του αθλητικού σωματείου ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, πειθαρχικά εγκλητέο και επιβάλει σε αυτόν χρηματική ποινή δύο χιλιάδων πεντακοσίων (2.500) € και απαγόρευση εισόδου στον αγωνιστικό χώρο δύο (2) μηνών.
15. Με την υπ΄ αριθμ. 300/2011 απόφασή της Επιβάλλει στο αθλητικό σωματείο με την επωνυμία ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ, χρηματική ποινή τριών χιλιάδων (3.000) € (αγώνας Δ΄ Εθνικής της 6/11 Αστραπή Μεσοποταμιάς-Γρεβενά Αεράτα).

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 03:02 PM
Post #13

Forum Maniac

gianninasports.gr
Ο Τάκης Λεμονής έχει σαφέστατο προβάδισμα
Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 11:34 | Συντάχθηκε απο τον/την gianninasports

Όλα δείχνουν ότι ο Τάκης Λεμονής φέρεται σαν επικρατέστερος να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του ΠΑΣ, αφού είναι σε προχωρημένες συζητήσεις με τον πρόεδρο Γιώργο Χριστοβασίλη, αλλά επί του παρόντος δεν αναμένεται οριστική συμφωνία και ανάληψη καθηκόντων.

Και τούτο γιατί βασικά δεν τα βρήκαν σε όλα με τη διοίκηση του ΠΑΣ. Απλά υπήρξε ταύτιση σε αρκετά ζητήματα, σε καλό σημείο είναι οι συζητήσεις για το οικονομικό που δεν θα αποτελέσει σοβαρό εμπόδιο, αλλά απομένει να ξεκαθαρίσουν και άλλα ζητήματα εσωτερικής λειτουργίας. Αν θα μείνει το υπάρχον τεχνικό τημ ή αν θα επιλέξει ο κ. Λεμονής δικούς του ανθρώπους και κάποια άλλα ζητήματα πρακτικής σημασίας για τη λειτουργία της ομάδας.

Την επόμενη εβδομάδα οι εξελίξεις

Οι εξελίξεις θα μεταφερθούν από την ερχόμενη εβδομάδα, καθότι και ο Τάκης Λεμονής θέλει να διακόψει και επίσημα τη συνεργασία του με τον Πανιώνιο ως προς το σκέλος της οικονομικής αποζημίωσης με τη λύση του συμβολαίου. Και όπως λέγεται, μέχρι να γίνει αυτό δεν πρόκειται να υπογράψει συμβόλαιο με τον ΠΑΣ.

Εξαιρετική περίπτωση ο Αναστασιάδης

Πέρα από τον Λεμονή, στα Γιάννινα θεωρούν και τον Άγγελο Αναστασιάδη σαν μια εξαιρετική περίπτωση για την τεχνική ηγεσία του ΠΑΣ, που με την εμπειρία και την προσωπικότητά του θα μπορούσε να επιβληθεί στα αποδυτήρια, εκεί που υπήρξαν αρκετά προβλήματα το τελευταίο διάστημα. Έγκυρες πηγές αναφέρουν ότι υπήρξαν και προς αυτόν κρούσεις, αλλά για δικούς του προσωπικούς λόγους δείχνει να είναι διστακτικός. Ωστόσο η πόρτα δεν είναι κλειστή και όλα είναι ανοιχτά για τη συνέχεια.

Το προβάδισμα ο Λεμονής

Βάσει των δεδομένων που υπάρχουν ο Τάκης Λεμονής έχει το προβάδισμα, αρκετοί είναι αυτοί που τον θεωρούν σαν τελειωμένη υπόθεση και αντικαταστάτη του Στεφάν Ντεμόλ. Όμως επειδή δεν υπάρχει οριστική συμφωνία, απόλυτος στις κρίσεις του και στις εκτιμήσεις του δεν μπορεί να είναι κανείς. Όπως επίσης δεν μπορεί να αποκλειστούν και περιπτώσεις άλλων τεχνικών όπως του Μάκη Χάβου και του Βαγγέλη Βλάχου αν κάτι στραβώσει με τον Τάκη Λεμονή.

Με εξώδικο η καταγγελία

Όσο για τον Στεφάν Ντεμόλ από χτες και επίσημα αποτελεί παρελθόν με την ΠΑΕ να ανακοινώνει τα εξής: «Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ανακοινώνει την λύση της συνεργασίας της με τον προπονητή Στεφάν Ντεμόλ. Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ευχαριστεί τον κ. Ντεμόλ για τα όσα προσέφερε στην ομάδα και του εύχεται καλή επιτυχία στην συνέχεια της προπονητικής του καριέρας». Η καταγγελία της σύμβασης κοινοποιήθηκε με εξώδικο στον Βέλγο τεχνικό και είναι άγνωστο πως θα αντιδράσει για την αποζημίωσή του από την ΠΑΕ αφού είχε συμβόλαιο μέχρι τον Ιούνιο 2012.

Συνάντηση στην Αθήνα

Ο Ντεμόλ την Κυριακή θα συναντηθεί στην Αθήνα με τον Γιώργο Χριστοβασίλη, αφού περάσει το ματς του Σαββάτου (αύριο) με τον Εργοτέλη για να διευθετηθεί και η οικονομική πλευρά του θέματος. Είναι ένα ακανθώδες θέμα που θέλει τους κατάλληλους χειρισμούς και καλή πίστη από τις δύο πλευρές για να υπάρξει φιλικός διακανονισμός και να χωρίσουν ειρηνικά οι δρόμου.

Να μη επαναληφθεί η παλιά ιστορία

Υπηρεσιακός προπονητής είναι ο Γιάννης Χριστόπουλος που στο αυριανό παιχνίδι θα κοουτσάρει τον ΠΑΣ. Πάντως ο Γιώργος Χριστοβασίλης πιέζεται για να κλείσει το νέο προπονητή, ώστε να μη υπάρξει το πάθημα της προηγούμενης θητείας στη σούπερ λίγκα, που στις 6 Δεκεμβρίου 2009 είχε σταματήσει η συνεργασία με τον Γιώργο Παράσχο και η ομάδα έμεινε επί 45 ημέρες με υπηρεσιακό προπονητή (Θύμιος Γεωργούλης) και χάθηκε πολύτιμος χρόνος μέχρι να αναλάβει στις 18 Ιανουαρίου 2010 ο Νίκος Αναστόπουλος. Στο αγωνιστικό κομμάτι νοκ άουτ για το αυριανό παιχνίδι στο Ηράκλειο με τον Εργοτέλη είναι οι τραυματίες Τζάνης και Ζαϊρί. Το πρωί θα γίνει προπόνηση και το απόγευμα μέσω Θεσσαλονίκης η αποστολή θα «πετάξει» για την πρωτεύουσα της Κρήτης.

Τελευταία Ενημέρωση (Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 00:07)

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 03:06 PM
Post #14

Forum Maniac

super-fm.gr
Ντεμόλ: «Ήξερα πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και το δέχτηκα»
25.11.11

Λύθηκε και τυπικά χθες το πρωί η συνεργασία του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Στεφάν Ντεμόλ, με την ΠΑΕ να τον ευχαριστεί για την προσφορά του και να του εύχεται καλή συνέχεια. Ο κ. Ντεμόλ μετά τη λύση της συνεργασίας μίλησε στο passports.gr και στον Θανάση Μυριούνη αφήνοντας κάποιες αιχμές προς διάφορες κατευθύνσεις, με σημαντικότερες ότι ο ίδιος ήταν απλήρωτος επί 4 μήνες και ίσως αυτό να συνέβαινε και με κάποιους παίκτες, ενώ δήλωσε ότι παρέμβαση στην ενδεκάδα δεν του έκανε κανείς, όμως τις μεταγραφές και το επιτελείο του δεν τα επέλεγε εκείνος, αλλά ο κ. Αγγελής, στον οποίο επέρριψε τις ευθύνες της αποπομπής του από τον πάγκο. Πάντως, παραδέχεται ότι γνώριζε εξ' αρχής πως λειτουργεί η ομάδα και ότι δέχτηκε αυτές τις συνθήκες εργασίας, χωρίς να έχει πρόβλημα με αυτό. Μερικά από τα σημαντικότερα αποσπάσματα:

«Στην ομάδα άρχισαν από το καλοκαίρι τα οικονομικά προβλήματα αλλά και προστριβές με την πόλη και τους φορείς της, όπως με την Επιτροπή Σταδίου. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι όλα αυτά επηρεάζουν πάρα πολύ τους ποδοσφαιριστές»...

...«Γνωρίζω κι εγώ αλλά και οι ποδοσφαιριστές μου, ότι η απόφαση για την απομάκρυνσή μου δεν είναι του κ. Χριστοβασίλη αλλά του Βαγγέλη Αγγελή. Όλοι γνωρίζουμε, εγώ, οι ποδοσφαιριστές, εσείς οι δημοσιογράφοι , ο κόσμος της πόλης ότι ο Βαγγέλης Αγγελής έχει το ελεύθερο από τον πρόεδρο να κάνει και να αποφασίσει ό,τι θέλει στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Ο Αγγελής λοιπόν είναι υπεύθυνος για τα πάντα: για τη σύνθεση του τεχνικού επιτελείου, για τον μεταγραφικό σχεδιασμό και την υλοποίησή του, επομένως και υπεύθυνος για τη λύση του δικού μου συμβολαίου. Το ήξερα από την αρχή όμως και δεν ήταν πρόβλημα για μένα, καθώς γνώριζα εκ των προτέρων πως λειτουργεί ο ΠΑΣ και δέχτηκα να δουλέψω υπό αυτές τις συνθήκες».

Και συμπληρώνει αλλού:
«Ο μοναδικός ποδοσφαιριστής που έφερα εγώ σε 17-18 μήνες παραμονής μου εδώ είναι ο Πολ Κεϊτά. Δέχτηκα να δουλέψω σε μια ομάδα στην οποία το μεταγραφικό σχεδιασμό δεν τον υλοποιεί ο προπονητής. Βεβαίως για να είμαι απολύτως ειλικρινής, κανένας δεν ανακατεύτηκε με τις προπονήσεις ή τον καταρτισμό της ενδεκάδας. Εκεί ήμουν το απόλυτο αφεντικό. Ο πρόεδρος είναι το γενικό αφεντικό, εγώ ήμουν υπεύθυνος για την καθημερινή προπόνηση και τους αγώνες και ο Αγγελής για τις μεταγραφές και το τεχνικό επιτελείο» και διευκρινίζει ακόμα για το ίδιο θέμα, «φυσικά και είχα άποψη και ερωτήθηκα για τις μεταγραφές και σε ποιες θέσεις χρειαζόμουν ενίσχυση, αλλά δεν ήμουν αυτός που έκανε τις επιλογές και έπαιρνε τις τελικές αποφάσεις».

Ο κ. Ντεμόλ αναφέρεται και σ' ένα πρόβλημα που είχε αναδειχτεί εσχάτως, καθώς υπήρχαν κάποιες φήμες για απλήρωτους παίκτες επί 2-3 μήνες περίπου σε ό,τι αφορά τις δόσεις συμβολαίων βέβαια, αφού μισθούς και ενοίκια παίρνουν πάντοτε: «H πληροφόρηση από το δικό μου περιβάλλον αλλά και από την πλευρά των παιχτών είναι ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Για να μάθετε όμως λεπτομέρειες του τι πραγματικά ισχύει, πρέπει να μιλήσετε με κάποιους ποδοσφαιριστές. Για μένα μπορώ να σας πω ότι έλαβα τον μισθό του Ιουλίου και έκτοτε τίποτα. Για τους ποδοσφαιριστές μπορώ να το επαληθεύσω, όχι όμως και να το αποδείξω. Για την περίπτωσή μου μπορώ να το αποδείξω ότι δεν έχω πληρωθεί έκτοτε».

Για τον κ. Χριστοβασίλη ανέφερε: «Μια μέρα μετά την απομάκρυνσή μου και βλέποντάς το ψύχραιμα μπορώ να πω ότι είχα 15 μήνες πολύ καλής συνεργασίας μαζί του, αλλά τους τελευταίους 2 μήνες ένιωθα λίγο εγκαταλελειμμένος από τον πρόεδρο».

Τέλος, από τους ανθρώπους που ευχαρίστησε ήταν οι κ.κ. Καχριμάνης, Χήτος, Κολόκας και Σουκοβέλος, ενώ ανέφερε ότι απέκτησε δύο πολύ καλούς φίλους τον Λάκη Παπαγγέλη και τον Γιάννη Τάτση.

Αγγελής: «Γυρίζει το... μπιφτέκι ο κ. Στεφάν»

Την δική του αιχμηρή απάντηση στα λεγόμενα του Στεφάν Ντεμόλ, έδωσε ο Βαγγέλης Αγγελής, μιλώντας αποκλειστικά στο Onsports.

Ο σύμβουλος του Γιώργου Χριστοβασίλη αφού εξέφρασε την έκπληξή του για τις δηλώσεις του πρώην τεχνικού του ΠΑΣ Γιάννινα, αρνήθηκε κατηγορηματικά πως αποτελεί προϊόν δικής του απόφασης η αποπομπή του, ενώ επισήμανε πως οι μεταγραφές έφεραν την συνυπογραφή του Βέλγου προπονητή.

«Εάν δεχτούμε όλα όσα λεει ο κ. Ντεμόλ, μήπως τελικά πέρυσι εγώ ανέβασα την ομάδα στην Σούπερ Λίγκα με τους παίκτες που έστειλα στα Γιάννενα και όχι αυτός; Σε κάθε περίπτωση, πάντως, τον ευχαριστώ για τα καλά του λόγια. Με όλα όσα δήλωσε για μένα, προσβάλλει τον κ. Χριστοβασίλη, ο οποίος δεν είναι μωρό παιδί. Τις αποφάσεις τις παίρνει ο ίδιος, μαζί με την οικογένειά του και δεν επηρεάζεται ποτέ από κανέναν. Για αυτό έχει φτάσει στην ζωή του εκεί που έχει φτάσει, σε επαγγελματικό και κοινωνικό επίπεδο. Γυρίζει το... μπιφτέκι ο κ. Στεφάν με αυτά που λέει για τον Γιώργο Χριστοβασίλη, τους παίκτες της ομάδας και το τεχνικό τιμ...», τόνισε ο Αγγελής και πρόσθεσε:
«Για να καταλάβετε την σοβαρότητα των λόγων του κ. Ντεμόλ, δεν έχετε παρά να ανατρέξετε σε παλαιότερες συνεντεύξεις του, για να διαπιστώσετε τι έλεγε, τότε και τι λέει τώρα. Τον περασμένο Μάιο και μετά το πέρας των καλοκαιρινών μεταγραφών, στις οποίες είχε συμμετοχή, όπως πολύ καλά γνωρίζει ο ίδιος και οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα, γιατί αυτός τους μιλούσε στα γαλλικά στο τηλέφωνο και όχι εγώ»

Κηπουρός: «Θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Εργοτέλη»

Για την αναμέτρηση του Σαββάτου κόντρα στον Εργοτέλη αναφέρθηκε σε δηλώσεις που έκανε στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ο τερματοφύλακας της ομάδας Φώτης Κηπουρός. Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Είναι ένα πολύ σημαντικό και δύσκολο παιχνίδι για εμάς. Προερχόμαστε από ένα άσχημο αποτέλεσμα μέσα στην έδρα μας και αυτό το γεγονός δεν πρέπει να μας επηρεάσει εν όψει της αναμέτρησης με τον Εργοτέλη. Είναι ένας αγώνας πολύ δύσκολος απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Και ο Εργοτέλης προέρχεται από ήττα, αλλά αυτό δεν πρέπει να το σκεφτόμαστε. Πρέπει να κάνουμε την δουλειά μας και να συγκεντρωθούμε στον στόχο μας, που δεν είναι άλλος από ένα καλό αποτέλεσμα που θα μας βοηθήσει στο θέμα της ψυχολογίας, αλλά και στο να αναρριχηθούμε στον βαθμολογικό πίνακα».

Χωρίς Τζάνη και Ζαϊρί στο Ηράκλειο

Για το Ηράκλειο αναχωρεί σήμερα το απόγευμα η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα. Η προετοιμασία θα ολοκληρωθεί το πρωί και ο κ. Χριστόπουλος θα ανακοινώσει την αποστολή που θα ταξιδέψει για τον δύσκολο εκτός έδρας αγώνα. Εκτός 18άδας θα είναι σίγουρα οι Τζάνης και Ζαϊρί που είναι τραυματίες και οι υπόλοιποι θα είναι στη διάθεση του νέου τεχνικού που θα προσπαθήσει από την πλευρά του να βάλει τη δική του πινελιά στο αρχικό σχήμα.

Ο Σπάθας θα σφυρίξει στον αγώνα Εργοτέλη-ΠΑΣ

Το τέταρτο φετινό του παιχνίδι στη Σούπερ Λίγκα θα διευθύνει ο Ηλίας Σπάθας, που ορίστηκε από την ΚΕΔ για τον σαββατιάτικο (17:15) αγώνα του Εργοτέλη με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Παγκρήτιο, παιχνίδι που έχει υψηλό βαθμό επικινδυνότητας, λόγω και της κόντρας που υπάρχει με τους οπαδούς του ΟΦΗ. Βοηθού του Πειραιώτη ρέφερι θα είναι οι Λεωνίδας Βασιλειάδης (Μακεδονίας) και Δημήτριος Μπιτσίδης (Θράκης). Τέταρτος θα είναι ο Γεώργιος Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) και παρατηρητής ο Θεόδωρος Γκαϊτατζής (Δράμας).

Με Διαγόρα ο ΠΑΣ στο κύπελλο

Ο Διαγόρας Ρόδου πήρε το εισιτήριο για την Δ' φάση του κυπέλλου Ελλάδος στην οποία θα συμμετάσχουν οι 16 ομάδες της Σούπερ Λίγκας και ανάμεσά τους και ο ΠΑΣ Γιάννινα που θα είναι ο αντίπαλός του. Η ομάδα της Ρόδου αντιμετώπισε χθες τον ΠΑΟ Ρουφ, με τον οποίο αναδείχτηκε ισόπαλη 0-0 στην κανονική διάρκεια και την παράταση, όμως στα πέναλτι επικράτησε με 4-2. Το παιχνίδι Διαγόρα-ΠΑΣ Γιάννινα θα γίνει στη Ρόδο στις 21 Δεκεμβρίου, εκτός κι αν για τηλεοπτικούς λόγους αποφασιστεί η μετάθεση κατά μία μέρα πριν ή μετά. Το παιχνίδι εκείνο θα είναι το τελευταίο εντός του 2011 για τους «κυανόλευκους».

(09:36)
Τελευταία ανανέωση ( 25.11.11 )

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post
ppppaaaassss
post Nov 25 2011, 03:11 PM
Post #15

Forum Maniac

sportsioannina.gr
Αντικαταστάθηκε ο βοηθός διαιτητή
Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 10:41

Αλλαγή υπήρξε στο διαιτητικό τρίο του αγώνα του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Εργοτέλη στο Ηράκλειο την Κυριακή. Η Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ανακοίνωσε ότι αντικαθίσταται, λόγω κωλύματος, ο βοηθός διαιτητή Δημήτριος Μπιτσίδης (ΕΠΣ Θράκης) από τον Μιχαήλ Καρσιώτη (ΕΠΣ Κορινθίας).

"Καμπάνα" 1.000 ευρώ στον Κεϊτά
Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 14:15

Με πρόστιμο 1.000 ευρώ τιμωρήθηκε ο Πολ Κειτά για το φραστικό επεισόδιο που είχε σε προπόνηση με τον πρώην προπονητή του ΠΑΣ, Στεφάνη Ντεμόλ. Μάλιστα ο Κειτά τιμωρήθηκε και για την αποχώρηση του από την προπόνηση.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
Η ΠΑΕ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 ενημερώνει πως ο ποδοσφαιριστής Πολ Κειτά τιμωρήθηκε με χρηματικό πρόστιμο 1.000 ευρώ για τους εξής λόγους:
α) Για φραστικό επεισόδιο στην προπόνηση της 17ης Νοεμβρίου που είχε με τον Στεφάν Ντεμόλ, β) Εκνευρισμένος με τον προπονητή και χωρίς κατόπιν άδειας αυτού αποχώρησε από το πρόγραμμα της προπόνησης.

Με απουσίες στο Ηράκλειο
Παρασκευή, 25 Νοέμβριος 2011 14:21

Με μια πρωινή προπόνηση που διεξήχθη στο Εθνικό Στάδιο "Ζωσιμάδες" ολοκληρώθηκε η προετοιμασία του ΠΑΣ Γιάννινα, εν όψει της αυριανής αναμέτρησης με τον Εργοτέλη (17:15 Novasports 3) στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.
Ο τεχνικός Γιάννης Χριστόπουλος μετά το τέλος του προγράμματος ανακοίνωσε την αποστολή η οποία απαρτίζεται από 18 ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα αυτοί είναι οι: Κηπουρός, Φέγκρους, Πάντος, Κώτσιος, Μιχαήλ, Βάντερσον, Κειτά, Τζημόπουλος, Λίλα, Πατσατζόγλου, Κυριάκος, Σκούφαλης, Ντε Βινσέντι, Βίλα, Γεωργίου, Μπεσέρα, Κουέβας και Μπακαγιόκο Ιμπραίμα.
Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Μπαγκαγιόκο (ενοχλήσεις στον δικέφαλο), Τζάνης και Ζαιρί, ενώ στα Γιάννενα θα μείνει και ο Μπουζίντ ο οποίος αντιμετωπίζει ένα οικογενειακό πρόβλημα.
Επίσης εκτός έμειναν οι Ντάσιος, Ανδράλας, Ταμπάσης. Οι προαναφερθέντες παίκτες θα προπονηθούν αύριο το πρωί και την Κυριακή, ενώ όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών θα πραγματοποιήσουν πρόγραμμα αποθεραπείας. Η αποστολή του ΠΑΣ θα αναχωρήσει το μεσημέρι για την Θεσσαλονίκη και από εκεί αεροπορικώς το απόγευμα θα πετάξει για το Ηράκλειο.

--------------------

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!

+Quote Post

2 Σελίδες V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Εκδοση Lo-Fi Η Ώρα είναι: 26th February 2020 - 04:24 PM