IPB

Καλώς Ηλθατε Επισκέπτη ( Σύνδεση | Εγγραφή )

2 Σελίδες V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> ΡΕ....ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ppppaaaassss
post Feb 27 2011, 09:25 PM
Post #16

Forum Maniac

Group: Members
Member No.: 1,288

paspartoy.gr
Το σακάκι του …Κούγια
27/02/2011
ΓΡΑΦΕΙ Ο ΤΣΑΓΚΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ

Πολλές φορές άκουσα από στελέχη της ΠΑΕ ΠΑΣ Γιάννινα, ότι η δικτατορικού τύπου εντολή του ιδιοκτήτη της ΠΑΕ, να μην μετέχει κανείς στην εκδήλωση του ερασιτέχνη ΠΑΣ Γιάννινα, για την κοπή της πίτας, δόθηκε γιατί ενδεχόμενα θα παρευρίσκετο ο πρώην ιδιοκτήτης κ. Κούγιας.
Αυτό ήρθε να το επιβεβαιώσει επίσημα και ο γενικός διευθυντής της ΠΑΕ κ. Βαγγέλης Αγγελής με δηλώσεις του στον superfm τις οποίες καταχώρησε το www.paspartoy.gr.
Λοιπόν στο σωματείο εκτός της δεδομένης ευγένειας και παρά το γεγονός ότι οι περισσότεροι προκάτοχοι του σημερινού ιδιοκτήτη έκαναν ότι και ο ίδιος σήμερα, αποφάσισε να τους καλέσει όλους, δίνοντας τόπο στην όποια μικροψυχία. Μεταξύ αυτών και τον Αλέξη Κούγια.
Δεν ξέρω τι είναι αυτό που τρομάζει τον ιδιοκτήτη, ο οποίος όμως κάθε μήνα έχει τακτικές συναντήσεις με τον προκάτοχό του, αν είναι αλήθεια ότι η παρουσία του Κούγια ήταν η αιτία του απαγορευτικού, γιατί εμένα αλλού πάει το μυαλό.
Ξέρω ότι τον Κούγια έχουν λόγους να φοβούνται, όσοι ενδεχόμενα τον έβλαψαν και όχι με όσους ήρθε σε αντιπαράθεση. Δεν έδειξε εκδικητικότητα και αυτό το καταθέτω εξ ιδίας αντίληψης. Βρεθήκαμε αρκετές φορές στα χαρακώματα, αλλά ουδέποτε υπήρξε εκτροπή.
Η στάση της απαγόρευσης μου έδειξε όμως κάτι ακόμα. Ότι κάποιοι τους οποίους φαντάζεστε φοβούνται ακόμα και το …σακάκι του Κούγια.
Αν το ξεχάσει σε καμιά κεντρική καφετέρια, μάλλον δεν θα περνάνε από την πλατεία.
Αυτό είναι το λιγότερο, γιατί το πιο φοβερό θα είναι να ξεχάσει το σακάκι του στο Eθνικό στάδιο, αν τύχη και ξαναπαρακολουθήσει αγώνα του ΠΑΣ (όπως έγινε αρκετά πρόσφατα που είδε παιγνίδι με πρόσκληση-όχι από εμένα φυσικά!) και τότε δεν θα πατήσουν στο γήπεδο, όχι μόνο οι ηγήτορες της ΠΑΕ, αλλά μπορεί και στην ίδια την ομάδα να δοθεί εντολή να μην παρουσιαστεί!
Και καλά να το ξεχάσει σε καμιά καρέκλα ο Κούγιας, αν το ξεχάσει και ο Χρηστίδης (γιατί υπήρχαν κάποιοι που φοβόταν το σακάκι του και τη σκιά του) σκέφτεστε τι έχει να γίνει; Θα τρέχουν σαν λαγοί:!
Μη γελάτε, θέατρο παραλόγου, παρακολουθούμε έτσι κι αλλιώς, στο τριώδιο βρισκόμαστε, όλα μέσα είναι.
Χρίστος Τσάγκας
xtsagas@yahoo.gr

To βρήκαμε το σακάκι!
27/02/2011

Αναφορικά με το άρθρο της αριστερής στήλης του ΧΡΙΣΤΟΥ ΤΣΑΓΚΑ, για την απουσία της ΠΑΕ από την εκδήλωση του ερασιτέχνη λόγω της ψυχικής ανατροπής που κάποιοι θα είχαν υποστεί, η συντακτική ομάδα του είναι σε θέση να διαβεβαιώσει ότι ο Κούγιας δεν θα πήγαινε στην εκδήλωση του σωματείου, γιατί χρωστάει και αυτός.
Όμως είχε ξεχάσει το σακάκι του σε κεντρική καφετέρια της πόλης, όπου ήπιε καφέ με πρώην συνεργάτες του στην ομάδα.
Δέχτηκε ένα τηλεφώνημα, αποχώρησε εσπευσμένα, ξέχασε το σακάκι του.
Το paspartoy.gr παρουσιάζει την αποκλειστική φωτογραφία με το σακάκι του Κούγια, στη θέα του οποίου κάποιο τρέμουν…
Α.Π.

--------------------
ΚΟΚΚΙΝΑ - ΠΡΑΣΙΝΑ - ΜΑΥΡΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΦΑΝΕΛΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ....ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ ΦΟΡΑΤΕ, ΝΑ ΠΑΤΕ Σ`ΑΛΛΑ ΓΗΠΕΔΑ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΛΕ

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΤΙΝΟΥΣ

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΓΙΑΞ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ!!!
Go to the top of the page

+Quote Post

2 Σελίδες V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Εκδοση Lo-Fi Η Ώρα είναι: 26th January 2022 - 10:37 AM